ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Koření života aneb Být nebo žít?

Někteří lidé celý život jen "prospí". Jsou tu, my o nich víme, pak umřou a nic. Přece každý člověk má někdy nutkání, aby po sobě něco zanechal, nebo ne? Určitě ano, jen málo lidí to ale dokáže uskutečnit. Přesto chybí tak málo.
Samozřejmě, malé dítě si nemůže až tak užívat života jako plnoletý dospělý člověk, avšak mnohokrát mu to jde lépe než právě dospělákovi.

Jsme tu za nějakým účelem a máme jen jediný úkol - nepromarnit svůj život. A na nás je, abychom to splnili.
Kolik lidí v dnešní době trpí depresemi? Přibližně asi 330 miliónů, a to nezapočítávám lidi, kteří si nakonec sami vezmou život.
Přece život je od toho, aby se žil!

Člověk nemůže změnit svět, ale sám sebe ano, proto berme život vždycky z té lepší stránky. A když nám bude nejhůř, přirovnejme život k potápěči, jenž se dotkl dna a odrazil se.

Někdy není vůbec snadné žít i proto, že dnešní doba je uspěchaná, ale pokusme se o to. Každý den v našem životě je jen jeden. Proto by měl být jedinečný. Když ještě chodíme do školy, moc to popravdě nejde, jenže vždycky lze ten den něčím - jak se říká - okořenit...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Katka, 09.10.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Koření života aneb Být nebo žít?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­