ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Kniha, nebo film? (2)

Je lepší kniha, nebo její filmová verze?

Podlé mého názoru je kniha daleko lepší, neboť si při jejím čtení každý člověk daleko lépe vychutná každý detail příběhu. A možná je to i proto, že s knihou v ruce dokážete strávit i několik hodin či dní, než ji celou přečtete. Film trvá třeba jen dvě hodiny, a proto si k němu divák neudělá takový citový vztah jako ke knize.

Nejlepší variantou asi je, pokud si nejprve přečtete knížku a až poté se kouknete na její zfilmovanou verzi. Mě samotného baví v takovém případě hledat rozdíly, které v knize chyběly, nebo naopak přebývaly. Naposledy jsem takto zhlédl film Zelená míle, jenž byl natočen podle stejnojmenné literární předlohy od Stephena Kinga. Ačkoliv jsem nakonec na žádné zásadní rozdíly mezi tímto filmem a jeho knižní verzí nenarazil, i tak mě to překvapivě bavilo.

Nicméně, kdybych si měl vybrat, jestli se budu dívat na film, nebo zda si raději vezmu do ruky knihu, měl bych jasno - kniha s vůní jejího papíru pro mě představuje něco neocenitelného, co nikdy nemůže nahradit film, byť sebelepší. Kniha je totiž ten nejlepší způsob, jak uniknout z reality. Ale uznávám, že nepohrdnu ani kvalitním filmem, natočeným podle dobré knihy...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 31.10.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kniha, nebo film? (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­