ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.87
Hodnoceno: 15x Prosím, ohodnoť práci

Kdo nic nedělá, nic nezkazí

Říká se, že kdo nic nedělá, nic nezkazí, jenže je tomu tak? Co opravdu toto přísloví znamená?

Někdo by řekl, že člověk chovající se podle tohoto starého pořekadla je dobrý, ale můj názor je zcela odlišný. Jsou to totiž lidé, kteří ve skutečnosti nic neumí, nikdy nestáli proti opravdové výzvě, nikdy ničeho nedokázali a nedokáží, nikdy nic neprožili a neprožijí, a při tom si dovolují odsuzovat jiné lidi, co riskují, jednají a konají, ať už dobře, či špatně. Jenže chybami se člověk učí. Každý máme prostě jiný stupínek schopností, ale lidé, co pro to nic nedělají, tu jsou tak akorát na obtíž. A takových je na světě nespočet. Od čeho tu tedy jsou? Je fakt, že je na jednu stranu jednoduché nic nepokazit, pokud nic neděláte a nemáte kolem sebe žádná pokušení, ale na druhou příliš hloupé a zbytečné. Kdo ubírá svůj krok vpřed, musí počítat s nedostatky či s nějakým problémem, který ho provází na cestě. Co tě nezabije, to tě posílí. Je tedy třeba rozlišovat lidi, kteří dělají špatné věci vědomě a nesnaží se to napravit, a lidi, kteří jsou naprostým opakem "budiž ničemů".

Kdo nic nedělá, nic nezkazí, je to tedy dobrý člověk, nebo ne? Podle mě nikoliv...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Cherez, 17.03.2009

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kdo nic nedělá, nic nezkazíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­