ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.36
Hodnoceno: 11x Prosím, ohodnoť práci

Kdo je tvůj vzor?

V tomto světě se spousta lidí upíná na různé vzory, na lidi, které v životě neviděli, o kterých slyšeli tak akorát v televizi nebo v novinách. Již mnohokrát jsem slyšela věty typu "být tak jako on" nebo "mít to co ona"... A tak není divu, že zmíním-li se někde, co dělám za sport, velmi často následuje otázka: "A kdo je tvůj vzor?" A já pokaždé odpovídám stejně: "Já nemám vzor, nemám nikoho, komu bych záviděla jeho úspěchy, před kým bych takzvaně smekala."

Možná je to kvůli tomu, že jsem individualistka, nejsem ráda, když mě někdo kopíruje a tudíž ani nikoho nechci kopírovat já. Možná to je také díky tomu, že znám ty lidi, ke kterým bych podle některých měla vzhlížet. A pokaždé, když jsem je poznala, jsem si řekla: 'Ano, sportovat umí, má obdivuhodnou vůli k tréninku a úžasnou sebekontrolu, dokázal(a) vyhrát závody, o kterých se mi málem ani nezdá, ale jaký je to člověk? Má dobrou povahu? Stojí za to, abych k němu vzhlížela? Zaslouží si to? Nebo to je pouze dříč s kapkou štěstí a nějakým tím poděděným talentem, jenž je ostatním povahově i chováním nesympatický a člověk se mu proto raději vyhýbá, než aby se s ním chtěl bavit?' A pokaždé, když se takto sama sebe zeptám, si i odpovím. Je to výborný závodník a má na kontě spoustu úspěchů, ale jako on(a) být nechci. A to dokonce i tehdy, kdy se s dotyčným člověkem bavím ráda a pokládám jej za milou osobu. Avšak proč někoho kopírovat, proč nebýt sama sebou...?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Téra, 03.12.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kdo je tvůj vzor?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­