ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.50
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Kam jen ten svět spěje?

Svět se za posledních pár let velmi změnil, to nikdo z nás nemůže popřít. Já velmi často přemýšlím nad tím, jestli k horšímu, nebo naopak k lepšímu. Chtěl bych vás s jednotlivými body seznámit na následujících řádcích.

Prvním "okruhem", kde svět pokročil o velký kus dopředu, je určitě elektronika. Vždyť v dnešní době mají už děti ve druhé třídě svůj vlastní mobil. To podle mého názoru ale není správné, protože děti se postupně odnaučí jiným aktivitám. Ano, je potřeba, aby měly mobil a mohly kdykoliv zavolat domů, ale dotykové mobily plné her by se hodily spíše k nějakému teenagerovi než k takhle malému dítěti.

Můj druhý "okruh", nad kterým bych se rád pozastavil, je lenost. Za posledních pár let se lidé stali velmi línými. Je to zčásti způsobené i tím, že vlastníme mobilní telefony, chytré televize a kdovíjakou další elektroniku. Proč za někým chodit, když mu můžeme zavolat? A jelikož technika postupuje neustále kupředu, dá se předpokládat, že lidská lenost bude také čím dál tím větší.

To byly takové dva hlavní okruhy, nad kterými jsem se chtěl zamyslet. Ale přeci jen, tohle je pohled na současnost od někoho, kdo patří stále k mladé generaci a upřímně řečeno i k těm, kteří měli mobilní telefon už jako úplně malí. Jaký na to máte názor vy?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kam jen ten svět spěje?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)