ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Kam jen ten svět spěje?

Svět se za posledních pár let velmi změnil, to nikdo z nás nemůže popřít. Já velmi často přemýšlím nad tím, jestli k horšímu, nebo naopak k lepšímu. Chtěl bych vás s jednotlivými body seznámit na následujících řádcích.

Prvním "okruhem", kde svět pokročil o velký kus dopředu, je určitě elektronika. Vždyť v dnešní době mají už děti ve druhé třídě svůj vlastní mobil. To podle mého názoru ale není správné, protože děti se postupně odnaučí jiným aktivitám. Ano, je potřeba, aby měly mobil a mohly kdykoliv zavolat domů, ale dotykové mobily plné her by se hodily spíše k nějakému teenagerovi než k takhle malému dítěti.

Můj druhý "okruh", nad kterým bych se rád pozastavil, je lenost. Za posledních pár let se lidé stali velmi línými. Je to zčásti způsobené i tím, že vlastníme mobilní telefony, chytré televize a kdovíjakou další elektroniku. Proč za někým chodit, když mu můžeme zavolat? A jelikož technika postupuje neustále kupředu, dá se předpokládat, že lidská lenost bude také čím dál tím větší.

To byly takové dva hlavní okruhy, nad kterými jsem se chtěl zamyslet. Ale přeci jen, tohle je pohled na současnost od někoho, kdo patří stále k mladé generaci a upřímně řečeno i k těm, kteří měli mobilní telefon už jako úplně malí. Jaký na to máte názor vy?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 30.04.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kam jen ten svět spěje?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­