ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.74
Hodnoceno: 19x Prosím, ohodnoť práci

K čemu nám slouží literatura?

Literaturu dělíme do několika skupin dle žánrů a podle toho můžeme posoudit, k čemu nám vlastně je.

Asi jako každé dítě jsem nejraději usínala u nějaké pohádky, kdy jsem vždycky moc držela palce princům a kladným hrdinům, aby zvítězili nad zlem a aby všechno dobře dopadlo. Byl to vždy takový útěk do země, kde dobro zvítězí nad zlem a kde má fantazie nikdy nespala.
Později jsem se zatajeným dechem seděla nad knihou dobrodružnou, kdy jsem přemýšlela, jak bych danou situaci řešila asi já.

Dívčí romány mají taky něco do sebe, i když je někdo považuje za moc velké slaďáky.
Romány, například ze starých dob, kdy záleželo hlavně na společenském postavení, nás zavádějí do historie a záleží jen a jen na nás, kdo bude tím naším hrdinou.
Detektivky mám ráda dodnes a vždy řeším, kdo je vrahem a zda detektiv najde všechny potřebné indicie k vyřešení případu.

Dalo by se tedy říci, že literatura nám hlavně dává možnost prostřednictvím vlastní fantazie utéci do světa příběhů. Literatura slouží rovněž i k pobavení se u knih vtipných, k poučení se z osudů jiných, ke vzdělání se z knih naučných, odborných a encyklopedických a k zamyšlení se u knih s básněmi.
Díky literatuře se na určitou chvíli můžeme vžít do pocitů jiné osoby, a kdykoliv se vrátit zpět do reality pouhým zavřením knihy. Sama za sebe můžu říct, že život bez knížek si ani nedovedu představit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: LLenusenka, 14.12.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
K čemu nám slouží literatura?







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­