ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Jsou Češi rasisté?

Často si pokládám otázku, jsou-li Češi rasisté. A odpověď je, jak už to tak bývá, zcela jasná. Jsou. A takovým prvním signálem, že velké procento Čechů lze skutečně rasisty nazvat, pro mne bylo to, že většina z nás často vypráví nebo se alespoň zasměje vtipům, které naráží na Romy. Ať už na to, že nepracují, nebo na to, že kradou a kdovíco ještě. Takové vtipy jsou ale podle mého názoru špatné a nemístné. Někteří Romové sice doopravdy nepracují, ale i tak nemůžeme všechny házet do jednoho pytle, neboť i mezi Romy se najdou hodní a milí lidé, kteří jsou zaměstnaní. Chyba toho, proč Romové nepracují, není v nich, ale v tom, jak je nastavený celý systém. Proč by měl takový člověk pracovat jako otrok za 12 tisíc korun měsíčně, když za předpokladu, že se nahlásí na úřadu práce a má několik dětí, bude pobírat tisíc třicet? Vy byste měli nějakou motivaci pracovat nebo cokoliv dělat, pokud byste pobírali více peněz za nicnedělání?

Dalším příkladem rasismu je časté označování občanů vietnamské národnosti za "ťamany". A každý si hned představí obchod s levným a nekvalitním zbožím. Jenže proč? Jen se zamyslete nad tím, co byste bez nich leckdy dělali? I když na ně spousta lidí nadává, nikdo by si nechtěl kupovat obyčejné rifle za pár tisíc, když si je může koupit za stovku. A radši nebudu ani jmenovat, jaké narážky používají Češi na černochy.

Zkrátka a dobře, Češi jsou velmi rasistickým národem. Samozřejmě neříkám, že všichni, ale spousta lidí, které znám, jsou proti romskému nicnedělání i proti levnému a nekvalitnímu zboží.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jsou Češi rasisté?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)