ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Jsem s vámi

"Jsem s vámi" - poslední slova Ježíše Krista na tomto světě, které vyzařují tolik útěchy, bezpečí a důvěry, jako by nikdy neodešel, jako by vždy byl blízko, vždy, když jej potřebujeme, vždy, když nemáme nikoho, ke komu bychom šli...

Při svém rozloučení s učedníky, než Ježíš opustil tuto zemi, řekl tehdy apoštolům: "Buďte si jisti: Já jsem s vámi po všechny dny až do skonání tohoto věku."

Zřejmě to zakusil již každý z nás, jak potěšující jsou tato slova. Když jsme měli z něčeho strach, třeba jako děti, nebo když nám chyběla odvaha někam jít anebo když jsme onemocněli či se strachovali před Mikulášem a čertem. Jak nás to jen tehdy potěšilo, když nás vzal táta nebo máma do náruče a řekli nám: Neměj strach, vždyť jsme tady s tebou!

Co ale dělat v takovém případě, když zde není ani máma, ani táta, ani Pavel, který nás povzbuzuje na cestách?
Nebo když jsme opravdu sami, opuštěni? Když nablízku nejsou žádní přátele, když jsme se rozešli s partnerem a cítíme se sami? Kdo je s námi v takových chvílích?
Co dělat, když máme strach, jsme nemocní nebo se nám přihodil vážný úraz? Když máme strach před zkouškami nebo když ležíme na lůžku paliativního oddělení a čekáme na smrt? Kdo nás pak může v takových momentech potěšit?

Jak by to jen bylo dobré, kdybychom dokázali být v takových momentech jako malé děti a byli schopni se vrhnout do náruče Pána, slyšíce jeho slova: Neboj se, vždyť jsem s tebou po všechny dny tvého života a tvého času!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jsem s vámiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)