ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.77
Hodnoceno: 13x Prosím, ohodnoť práci

Je těžké být v dnešní době sám sebou?

Každý ví své jméno, datum narození, rodné číslo či bydliště, ale je tu i daleko víc faktorů, jež nás dělají takovými lidmi, jakými jsme. Mám tím na mysli například naše přátele, hudbu, jakou posloucháme, věci, které se nám líbí, knížky, které čteme, a takhle bych mohla pokračovat ještě dlouho.

V dnešní době je okolo nás mnoho různých lidí vyznávajících mnoho různých stylů. Sama mám dost velký problém rozeznat "emaře" od "pozérů" nebo jak se takovým jedincům říká. Osobně mi takoví lidé přijdou úplně stejní, ale když se někoho z nich optáte, řekne vám, že jsou rozhodně jiní a ještě na důkaz toho vyjmenuje asi sto rozdílů.
Styly se většinou liší podle toho, jakou hudbu člověk poslouchá, ale není to podmínkou. Já osobně vyhraněný styl nemám, na druhou stranu si myslím, že každý má svůj oblíbený styl.

Někteří lidé se nechávají hodně ovlivnit v tom, jací jsou, ostatními. Osobně bohužel patřím asi tak trochu mezi ně, ale nejsem na to zrovna moc hrdá, protože chci být "originál" a ne jen něčí kopií. Skvěle se na tohle hodí citát: "Narodil jsi se jako originál, tak neumírej jako kopie!" Myslím, že to je zajímavá věta a hodně lidí by se jí mělo držet, protože když vidím některé holky, co se snaží vypadat a být jako nějaká celebrita, nedaří se jim to a bývají pak všem většinou jenom pro smích.

Znám mnoho lidí, kteří mají za své vzory celebrity. Já je za to neodsuzuji, jen mi přijde, že by si měli najít za vzor někoho, koho nestvořila média. Podle mě existují i normální lidé, z nichž by si měl brát člověk příklad a ne jen lidé z televize, neboť z toho, jak se ukazují na veřejnosti, nemusí být vždy patrná jejich pravá stránka chování.

Zastávám názor, že každý by měl být svým způsobem unikátní a neměl by podléhat davu. Protože splyne-li jednou s davem, už nebude tím samým jedinečným člověkem, ale pouze jedním z mnoha. Já sama se nesnažím být jako někdo, chci být prostě taková, jakou mě ostatní znají.
Jsem jednoduše taková, jaká jsem - a jsem na to hrdá...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Je těžké být v dnešní době sám sebou?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)