ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.86
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Je rodina v krizi?

Co to znamená rodinná krize? Hádky? Rozvod? Těžká odpověď. Není snadné definovat, co je a co není krize v rodině. Dle mého názoru krize nastává, pokud se stav nečekaně změní k horšímu. V některé rodině mohou být menší hádky na denním pořádku, a proto bych tento stav označil za normální. Naopak v jiné rodině jsou i sebemenší rozpory zcela výjimečné a tudíž i malé hádky trvající delší dobu by se daly považovat za krizi. Lze však na celý problém pohlédnout z globálního hlediska? Je v současné době příliš mnoho rodin v krizi? Myslím si že ano. Není snad dne, v němž by nás média neupozorňovala na dramaticky rostoucí rozvodovost, zvyšující se počet žen chtějících dítě bez partnera, na stále větší počet dětí vyrůstající s jediným rodičem a na spousty dětí týraných, zneužívaných a zanedbávaných. Čím je to způsobeno? Asi nedostatečným rozmyslem při výběru životního partnera. Lidé zaslepeni láskou nevidí na svém protějšku možné chyby a nedostatky. Ty vyplavou na povrch až časem, kdy počáteční nadšení opadne. V každé rodině, vztahu, manželství se dříve či později nějaké problémy objeví a ne všichni je dokážou překonat. Záleží vždy na konkrétní situaci, důvodu krize, závažnosti konfliktu a podobně. V krajním případě mohou problémy postupně vést až k rozvratu rodiny, rozvodu či rozchodu, což není dobře. Jak však tento stále více se rozmáhající trend potlačit, nevím. Záleží asi především na každém jednotlivci, aby se pořádně rozmyslel, než se namočí do něčeho, čeho bude později litovat.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: eXtremeCZ, 10.05.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Je rodina v krizi?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­