ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Je lepší být dítě, nebo dospělý?

V následujících odstavcích bych se chtěl zamyslet nad tím, jaké jsou výhody toho být dítětem, či naopak dospělým. Obě dvě skupiny mají jistě své klady i zápory. Nyní zkusím popsat, jaké jsou hlavní z nich a dostat se k nějakému závěru.

Být dítětem - takovým, jaké jsem já - je snadné. Občas se sice musím učit, ale školu zvládám vesměs dobře. Nemám žádné velké starosti a jsem závislý na penězích od rodičů; zkrátka na všem, co mi poskytují. Tato věc mi vadí. Musím mít nějaké dobré zaměstnání, abych jim to všechno jednou vrátil. Ale samozřejmě ne všechny děti to mají lehké. Třeba ty ze sociálně slabých rodin na tom nebývají dobře.

Oproti tomu být dospělý je složitá věc. Lidé v práci vás neustále "buzerují", nemůžete si dovolit jakékoliv selhání. Podobně složitých věcí bych našel spoustu. Na druhou stranu ale nejste na nikom závislí a v tomto ohledu si můžete dělat, co chcete. Jste volní. Musíte zároveň umět hospodařit s penězi, abyste se nedostali do dluhové pasti, a všeobecně zažíváte daleko větší stres, než když jste dítě.

Stále jsem rád, že jsem dítě, i když některé věci mě na světě dospělých přitahují.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 28.12.2014

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Je lepší být dítě, nebo dospělý?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­