ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Jaro

Ani nevím, jaký je dnes den. Vím však, že tento den je krásný, plný slunce, které zalévá mou rodnou zem, i čerstvého vzduchu, v němž plachtí hejna ptáků. Je jaro.

Jaro považuji za nejkrásnější období roku. Je plné naděje - už jen proto, že po zimě začínají kvést první květiny, z holých stromů se stávají bujné zelené kvetoucí sady, luhy i háje a také proto, že vše dýchá novým životem. Je to také období lásky, nejen lidské ale i zvířecí říše. Paní Zima je na ústupu, mnohdy se však nenechá jen tak položit na lopatky bez boje. Zápasí až do posledního dechu ranními mrazíky a plískanicemi.

Teplo, slunce, matka příroda si poručí a zima končí. Přichází básníky opěvované jaro, máj, lásky čas. S tímto obdobím přicházejí i povinnosti - dosud pod sněhem ležící půdu je třeba obdělat, aby na podzim bylo co sklízet. Mnozí pro jistotu ještě čekají na tři ledové muže - Pankráce, Serváce a Bonifáce - a pak je již práce v plném proudu. Zušlechtit alespoň malý kousek země, to vám rychle zvedne náladu. A když pak na svých toulkách krajem pozoruji všechny změny té krásné přírody, srdce ve mně poskočí a mysl zaplesá, neboť jaro přišlo mezi nás, nás zimou otrávené a znavené. Konečně si můžu vyjít jen tak v tričku, konečně mohu smočit nohy v nedaleko se vinoucí říčce a konečně smím věřit, že přicházejí lepší zítřky. Miluji tu vůni lesů, miluji tu vůni čerstvě posečených trav.
Vykouknu-li z okna, vidím Beskydy, můj ráj na zemi, a už se těším, až se vydám na výlet do vrcholů, které tak dobře znám.

Buď sbohem, zimo, a vítej jaro!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Nela Trnčáková/Nelmen, 31.05.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
JaroMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­