ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.50
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Jaro (2)

  • astronomické jaro začíná jarní rovnodenností a končí letním slunovratem (tedy začíná obvykle okolo 20. či 21. března, respektive končí zpravidla 20. či 21. června)

Jaro - co si pod tímto slovem představujeme? Nebudeme se tu zabývat původem slova, budeme se bavit o jaru, ročním období, které nám dává naději, že zima je pryč a půl roku o ni neuslyšíme.

Na jaře kvetou květiny, stromy nabývají na listí, vše pučí, voní a nádherně se zelená. Jaro je bezpochyby tím nejkrásnějším ročním obdobím, i co se historie týče. Například jaro v pětačtyřicátém, když skončila válka a spousta lidí oslavovala konec okupace. Nebo jaro v osmašedesátém, kdy se postupně uvolňovala atmosféra v komunistickém Československu. Lidé v tom viděli naději, že se znovu vrátí k demokracii. A možná že by komunisté dnes byli demokratickým režimem, leč zkazil to zásah jiného státu, tedy přesněji svazu...

Zkrátka jaro je pro nás ročním obdobím veselým a překrásným, i když počáteční deště trochu připomínají podzim. Jaro mnohdy bývá spojeno s láskou. Kupříkladu 1. máj, kdy vidíme ty blonďaté andělíčky s lukem, jak střílí šípem do srdce, což je symbolem lásky, ačkoliv za totality tento den byl především svátkem práce.

V tyto měsíce jsme tak trochu naměkko a užíváme si je plnými doušky, depresivní nálady jsou ty tam a my se již těšíme na blízké léto, které strávíme u osvěžujícího moře a slunné pláže.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 30.11.2018

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jaro (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­