ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 5.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Jakou květinu bych Ti vybral?

Když muž dává ženě květinu, volí nejčastěji růže, ale proč?
Neměl by volit květinu podle ceny nebo dojmu, nýbrž by ji měl vybírat podle toho, aby co nejlépe charakterizovala člověka, pro něhož je určena.
Tak proč nejčastěji právě růže? Když muž daruje ženě květinu, může to být chápáno různě...

Kdybych Ti dal růži, co bych tím myslel? Dal bych Ti ji, protože bych cítil a chtěl bych Ti dát najevo, že jsi krásná nebo že obdivuji její měkkost, tvar či odstín podobný Tvým rtům. Růže jsou drahé a třeba bych Ti chtěl ukázat, že jsi mi drahá i Ty.
Ale co když je nemáš ráda? Jaká květina by se k Tobě hodila?

Když Ti muž daruje růži, to, co vidíš, nemusí znamenat totéž, co tím zamýšlí. Mohlo by Ti připadat, že Tě považuje za něžnou a křehkou. A Ty třeba nestojíš o nikoho, kdo Tě má za sladkou dívenku a nic víc. Všechno se dá vyložit tolika různými způsoby. Tak co má člověk dělat?

Kdybych se na Tebe teď podíval, jakou květinu bych Ti asi vybral? Je to složité, vezmu to podle seznamu...
Pampeliška by byla dobrá, má zářivý květ a v Tobě je v mých očí kus záře. Ale zase je moc běžná, a to Ty rozhodně nejsi.
Rulík? Ne, ten ne...
Sedmikráska je také pěkná, štíhlá, přijatelně jemná, ochotná kvést, taková srdečná květina. Ale pořád v ní nevidím celistvost Tvého já tak, jak Tě vnímám. Zkusme jít dál.
Kosatec? Moc křiklavý.
Bodlák? Moc odtažitý.
Fialka kvete příliš krátce.
Trillium? Hmm, to stojí za zmínku. Hezká květina. Nesnáší přesazování. A ty její okvětní lístky a ta jemnost! Ale ne, je příliš nízko nad zemí a Ty se nechceš krčit, nechceš být zastíněna ostatními květinami, chceš, aby se o Tobě vědělo a povídalo, ta se k Tobě také nehodí.

Jediná květina, která mě napadá, která by byla rovna Tvé kráse, velikosti a úžasnosti, rovna tomu, jak Tě vnímám já, by byl Selas. Má tmavočervený květ na silném stonku. Má tmavé drobné listy. Roste na stinných místech, ale samotný květ si nachází náhodné sluneční paprsky, kde dosahuje svých krás a rozkvétá v nich.
Když se na Tebe podívám, řekl bych, že se k Tobě hodí. Zadívám-li se na Tebe totiž pořádně, vidím v Tobě část světla i stínu.
Tato květina roste v hlubokých lesích a je vzácná. Já osobně jsem ji viděl jednou jedinkrát v Norsku a připadala mi jako ta nejkrásnější květina, jakou jsem kdy spatřil. Pouze jedinkrát! Úžasně voní a je velmi vyhledávaná, avšak jen málokdy nalézána.
Ano, kdybych musel volit květinu, kterou bych Tě chtěl charakterizovat, byl by to Selas. Protože je to jedinečná a vzácná květina, stejně jako Ty...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jakub Bandas (Bambino10), 17.06.2014

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jakou květinu bych Ti vybral?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­