ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.03
Hodnoceno: 93x Prosím, ohodnoť práci

Jak si představuji svůj budoucí život?

Každý člověk si představuje svůj život jinak a plánuje si ho už od malička. Málokomu se ale vyplní. Někdo si vysní kariéru lékaře nebo právníka. A pak je rád třeba za práci v samoobsluze. A jak si svůj život představuji já?
Můj budoucí život by se měl týkat hlavně mé budoucí rodiny, kterou bych chtěla mít. Vzorné a poslušné děti a ještě vzornějšího, poslušnějšího manžela. Byl by to ideální rodinný život. Ovšem jako vše to má i své ale.
Každé dítě zlobí. Myslím, že úplně nejhodnější a nejvzornější dítě se ještě nenarodilo. Trochu zlobit se prostě musí! Každý si svým dětstvím prošel. Hlavně v pubertě jsou rodiče ty nejblbější osoby na světě. Takže mám pramalou šanci na dokonalé, respektive ty nejdokonalejší děti. A pokud jde o manžela, tak nikdo není dokonalý. Hlavně aby to byl rodinný typ a dobře se mnou společně vychovával naše potomky. I když vím, že nebudou dokonalé, chtěla bych, aby ke mně a k mému manželovi měli úctu a důvěřovali nám. Aby se nám nebáli svěřit nebo říct, že něco provedli. Hlavně z nich vychovat slušné lidi, kteří vědomosti svých rodičů předají svým dětem.
Pokud se ale podívám do velice blízké budoucnosti, tak je rodinný život ještě zatím v nedohlednu. V dnešní době je důležité vystudovat a pak se v tom vystudovaném oboru prosadit. A to také není lehké. Často přemýšlím, na jaký obor se po gymnáziu vydám. Dříve jsem chtěla jít na ekonomiku. Bohužel na to nemám dostatek matematických schopností pro tento obor. V tuto chvíli jsem rozhodnutá jít na psycholožku. Ale nevím, jestli bych to zvládla. V krajní situaci mám ještě v záloze volbu učitelky. Rozhodně bych ale nechtěla učit malé děti, ani ty dospívající do 15 let. Dnešní mládež se k učitelům dovolí hodně, nemá k nim úctu ani respekt. Starší studenti středních nebo vysokých škol jsou jiní. Mají zájem se něco naučit, protože je to pro ně důležité. Hlavně spíš pro jejich budoucí život. Teď tedy hodně přemýšlím. Psycholožka, nebo učitelka na střední škole?
Ať už se ale rozhodnu jakkoli, bude to až do konce života. Obě povolání jsou užitečná. Které ale bude pro mě to ideální? Nechci kvůli práci zanedbávat rodinu. Chtěla bych být dobrá matka i manželka. Zároveň bych chtěla i pracovat a být v té práci dobrá. Není to ale jenom sen? Dokážu se prosadit v práci a zároveň se starat o rodinu?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: blanka.fuc, 30.06.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak si představuji svůj budoucí život?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­