ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.14
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Jak se zbavit špatné nálady

Otázkou spíše je, proč špatnou náladu vůbec máme. Ano, pochopím to u zakomplexovaných postarších lidí, kteří odmítají veškerý pohyb a jen si stěžují, jak je k nim život nespravedlivý. I když to zní paradoxně, dopadneme tak všichni. A to se na to dívám z té lepší stránky. Jenže špatnou náladou netrpí jen starší lidé, nýbrž člověk v každém věku.

Špatná nálada pramení z neúspěchu nebo třeba ze zklamání. Jestli má někdo zaručenější návod na zahnání špatné nálady než já, tak je buď blízkým příbuzným Einsteina, nebo tím oním člověkem zvaným "Věčný optimista". Tím se nechci nad nikoho povyšovat, ale už nějaký ten rok máme svobodu slova a já jen říkám svůj názor.
Takže, jaký je ten onen, do nebe vychválený a "zaručený" návod?

Nejjednodušší by bylo říci, abyste špatnou náladu prostě poslali takzvaně "k šípku" a soustředili se jen na to pozitivní. Jistě, i teď v hlavě slyším váš věhlasný odpor a námitky, jak to nejde. "Všechno jde, když se CHCE!" Tuto větu by si měl každý alespoň padesátkrát vrýt do hlavy. Teprve až člověk pochopí pravý význam této věty, tehdy se přestane zaobírat "život zkracujícími" zbytečnostmi, které kolikrát ani nestojí za zmínku.

Žijeme v 21. století. Představte si, že jedete vlakem, sednete si na volné místo a díváte se na lidi kolem. Vidíte prošedivělého pána, který si čte noviny, v nichž se píše o výbuchu ve Fukušimě. To mu k dobré náladě nejspíš dvakrát nepřispěje, leda že by si četl vtipy. Naproti němu sedí mladá studentka, která má v uších sluchátka a poslouchá hudbu. Hudba je, dle mého názoru, jedním z největších "vysvobození" z deprese a špatné nálady. Zaposloucháte se do ní a zapomenete na to, co vás trápí...

A zapomněla jsem na jednu, a to tu nejprostší věc - tím nejprimitivnějším faktorem pro lepší náladu jsou přátelé. Čím bychom bez nich byli? Kolikrát jen hromádkou neštěstí a uzlíčkem nervů.

Vyplatí se tedy mít špatnou náladu?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Cibulenka, 17.06.2011

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak se zbavit špatné náladyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­