ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.58
Hodnoceno: 12x Prosím, ohodnoť práci

Jak mě ovlivnil můj literární hrdina

Rád čtu knihy od Eduarda Štorcha. Moje nejoblíbenější knížka od něj je Volání rodu. Hlavním hrdinou je odvážný mladý lovec Vlček, který vede svou rodinu za tlupou a překonává veškeré překážky.
Upoutala mě jeho odvaha a vytrvalost. Zamyslel jsem se nad tím, jaké by bylo asi žít v jeho době, v době bronzové. Život v té době byl mnohem tvrdší, všichni byli odkázaní sami na sebe. Mladí chlapci jako Vlček byli odmalička cvičení k lovu, život dětí v té době se výrazně lišil od života dnešních dětí.
Po přečtení Vlčkova příběhu jsem si uvědomil, jak lehký je pro lidi život dnes. Na ulici na vás už nečeká tolik nástrah a nebezpečí jako dřív, dnešní život nepřináší tolik strachu o vlastní život a lidé si vůbec neuvědomují, v jak lehké a jednoduché žijí době a nemyslí na to, jak bylo dřív těžké přežít.
Odvaze Vlčka by se nevyrovnal žádný dnešní mladík, dnes by si žádný chlapec jeho věku netroufl ani by nedokázal to, co běžně museli dělat mladí lovci jako Vlček. Dnešní doba není pro mladé lidi vůbec obtížná. Když někdo říká, že je dnešní život složitý a obtížný, tak vůbec neví, jak špatně by se měl v době bronzové. Lidé doby bronzové by jistě s námi vyměnili, i když i dnes může být život složitý.
V dnešní době si lidé za vydělané peníze mohou koupit mimo jídlo mnoho dalších věcí. V době bronzové někdy neměli lidé ani něco k snědku, jistotu, že budou mít kde bydlet. Věci, které lidé měli, si nemohli jako dnes běžně koupit v obchodě, každý měl jen to, co si vyrobil nebo našel.
A proto si myslím, že by si všichni lidé měli dnešní doby vážit a být rádi, že si nemusí obstarávat potravu tak složitě, jak to bylo nutné v dřívějších dobách. Díky lidskému vývoji nemusíme žít v tak složité době, jako tomu bylo dřív a já si myslím, že bychom měli být spokojeni s dobou, jejíž jsme součástí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: štipa, 25.03.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak mě ovlivnil můj literární hrdinaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­