ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Jak je to vlastně s dopingem ve sportu?

Sport to je bezpochyby dobrá a zdravá věc pro každého člověka. Tedy až do doby, dokud se nedostanete na vrcholovou úroveň. To se potom zdraví posouvá až na druhé místo. Na tom prvním jsou výsledky.
Nyní se zamysleme nad tím, jak je to ve vrcholovém sportu s dopingem a různými jinými podpůrnými látkami.

Představte si situaci, kdy jste - dejme tomu - aktivní běžec. Snažíte se trénovat každý den, cvičíte v posilovně i na běžeckém oválu. A máte všechny předpoklady k tomu, aby se z vás stal úspěšný sportovec. Každý den takto dřete a vaše výkony se neustále posouvají dál. Pak ale vaše tělo dotlačíte až na hranu, za kterou se nemůžete posunout, jste na pokraji svých sil a vaše výkony se už nezlepšují. Vy jste ale pro výsledky ochotni udělat cokoliv, a tak se pouštíte do užívání dopingu. A vaše tělo dostane nový impuls posunout svoje hranice i za cenu toho, že vaše zdraví trošku poškodí.

Pravdou, kterou nikdo nevyvrátí, je to, že doping se vyskytuje v každém vrcholovém sportu. Každý sportovec je úspěchem posedlý natolik, že výsledky mají přednost před zdravím. Já sám jsem silově aktivní sportovec, a tak moc dobře vím, že každý sportovec, nejen v tomto oboru, užívá nějaké podpůrné látky.

Přesuňme se od běhání ke zcela jinému sportu - ke kulturistice. Kulturisté berou steroidy proto, aby byli mohutnější, svaly měli větší a aby celkově vypadali lépe. Dalším takovým důvodem je to, že ze svých těl dělají jakýsi extrém. Nikdo by nezaplatil peníze za vstupné, aby se mohl dívat na stejně svalnaté lidi, jako je on sám. Lidé chtějí vidět extrém, a tak ho také dostanou.

Závěrem bych chtěl říct snad už jen to, že užívání dopingu, steroidů, anabolik, prohormonů a jiných podpůrných látek žádnému sportovci neulehčí dřinu, kterou musí každý den prokazovat v posilovně, na trati, oválu nebo kdekoliv jinde.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak je to vlastně s dopingem ve sportu?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)