ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 13x Prosím, ohodnoť práci

Jak bychom se měli chovat k životnímu prostředí?

Souvislost se změnami životního prostředí mají i přírodní katastrofy. Ničíme si planetu, což vede k jejímu oteplování a změnám životního prostředí, jako je tání ledovců a stoupání hladiny moří.

Lidé kácí deštné pralesy, které jsou považovány za plíce Země, což vede k odlesnění, lidé tvoří skládky, jež způsobují znečištění vody a půdy, loví, zabíjí zvířata a ničí jejich přirozené prostředí, což vede k tomu, že spousta ohrožených druhů vymírá. Výfukové plyny, kyselé deště, freony a ropné skvrny znečišťují naši planetu.

Skleníkový efekt - pro Zemi přirozený proces, při kterém vzniklé teplo neuniká do atmosféry. Ale v důsledku lidské činnosti, při které jsou skleníkové plyny (freony, vodní páry, methan nebo oxid uhličitý) vypouštěny do atmosféry v nadměrném množství, je tento efekt zesilován a dochází k oteplování naší planety a následným změnám globálního klimatu.
Freony ničí ozónovou vrstvu, a tak na Zemi proniká více nebezpečného ultrafialového záření.

Měli bychom více využívat hromadnou dopravu, chodit pěšky nebo jezdit na kole. Měli bychom také recyklovat odpad a používat recyklovaný papír, sázet stromy a zalesňovat nové oblasti. Také bychom měli omezit spalování uhlí jako paliva a používat alternativní zdroje energie; používat přírodní materiály, jako je dřevo atd. Měli bychom kupovat výrobky šetrné k životnímu prostředí, např. čistící prostředky..., šetřit energií, používat bezolovnatý benzín a omezit používání aerosolů.

Ani spalování uhlí není k životnímu prostředí moc šetrné. Měly by se postavit modernější elektrárny. Existují i jiné, alternativní zdroje energie: větrná energie, vodní energie, solární energie, jaderná energie apod.

Recyklování je třídění odpadu v domácnosti a nové využití většiny odpadu. Měli bychom proto oddělovat organický odpad a znovu ho využít v zahradnickém kompostu, třídit papír a kartony, sklo a plastové láhve. Kontejnery na tříděný odpad jsou téměř všude.

Spousta zvířat je na pokraji vyhubení, například horské gorily, velryby, nosorožci, sloni apod. Ohrožené druhy by měly být chráněny proti pytlákům a mělo by se o ně pečovat v přírodních rezervacích. Toto všechno by ale mělo začít už ve škole a dokonce malé děti by se měly učit o ochraně zvěře ve volné přírodě a o zachování naší planety.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak bychom se měli chovat k životnímu prostředí?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)