ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 13x Prosím, ohodnoť práci

Jak bychom se měli chovat k životnímu prostředí?

Souvislost se změnami životního prostředí mají i přírodní katastrofy. Ničíme si planetu, což vede k jejímu oteplování a změnám životního prostředí, jako je tání ledovců a stoupání hladiny moří.

Lidé kácí deštné pralesy, které jsou považovány za plíce Země, což vede k odlesnění, lidé tvoří skládky, jež způsobují znečištění vody a půdy, loví, zabíjí zvířata a ničí jejich přirozené prostředí, což vede k tomu, že spousta ohrožených druhů vymírá. Výfukové plyny, kyselé deště, freony a ropné skvrny znečišťují naši planetu.

Skleníkový efekt - pro Zemi přirozený proces, při kterém vzniklé teplo neuniká do atmosféry. Ale v důsledku lidské činnosti, při které jsou skleníkové plyny (freony, vodní páry, methan nebo oxid uhličitý) vypouštěny do atmosféry v nadměrném množství, je tento efekt zesilován a dochází k oteplování naší planety a následným změnám globálního klimatu.
Freony ničí ozónovou vrstvu, a tak na Zemi proniká více nebezpečného ultrafialového záření.

Měli bychom více využívat hromadnou dopravu, chodit pěšky nebo jezdit na kole. Měli bychom také recyklovat odpad a používat recyklovaný papír, sázet stromy a zalesňovat nové oblasti. Také bychom měli omezit spalování uhlí jako paliva a používat alternativní zdroje energie; používat přírodní materiály, jako je dřevo atd. Měli bychom kupovat výrobky šetrné k životnímu prostředí, např. čistící prostředky..., šetřit energií, používat bezolovnatý benzín a omezit používání aerosolů.

Ani spalování uhlí není k životnímu prostředí moc šetrné. Měly by se postavit modernější elektrárny. Existují i jiné, alternativní zdroje energie: větrná energie, vodní energie, solární energie, jaderná energie apod.

Recyklování je třídění odpadu v domácnosti a nové využití většiny odpadu. Měli bychom proto oddělovat organický odpad a znovu ho využít v zahradnickém kompostu, třídit papír a kartony, sklo a plastové láhve. Kontejnery na tříděný odpad jsou téměř všude.

Spousta zvířat je na pokraji vyhubení, například horské gorily, velryby, nosorožci, sloni apod. Ohrožené druhy by měly být chráněny proti pytlákům a mělo by se o ně pečovat v přírodních rezervacích. Toto všechno by ale mělo začít už ve škole a dokonce malé děti by se měly učit o ochraně zvěře ve volné přírodě a o zachování naší planety.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: zuzissek, 17.04.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jak bychom se měli chovat k životnímu prostředí?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­