ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Já a skauting

Již jako dítě jsem měla velmi blízko přírodě. Zajímali a fascinovali mě indiáni a zálesáci. Milovala jsem mayovky a Vinnetou byl pro mě vzorem. Proto také rodiče neváhali a přihlásili mě do skautského oddílu. Chodila jsem zrovna do první třídy, když mě čekaly první schůzky, tábory i má první výprava, prostě první kroky na dlouhé cestě jménem skauting.

Jako světluška jsem se moc snažila vyniknout. Byla jsem veselá i statečná a můj slib byl potvrzením přijetí do velké skautské rodiny.
Pak přišlo stěhování a já změnila oddíl na nový, křesťanský, což zcela změnilo mé smýšlení o různých věcech. Bylo to pro mne jako jedno velké dobrodružství, a poznala jsem i spoustu nových přátel - bratrů a sester.
V roce 1999 skládám skautský slib a ztotožňuji se s jeho filosofií. Již ve svých čtrnácti letech vedu svou vlastní družinu. S tím přišla ale i spousta povinností, mezi něž patřila pravidelná příprava "družinovek", družinových podniků a výletů. Tábory byly super - družina za mého vedení vždy vyhrála bodování...

Po dalším stěhování a zdravotní odmlce se ke skautingu vracím a za pomoci zakládám družinu novou. Podstupuji zkoušku a jsem přijata do Roverského kmene. Nyní je mým životním heslem: "Sloužím!" a mám znovu svou skautskou rodinu.

Skauting pro mě znamená především vztah, vztah člověka k sobě a druhým lidem, k Bohu a k přírodě. Snažím se řídit skautským desaterem a především podle svého svědomí, podle slibu. Každý kdo slibuje, by si měl být vědom, co slibuje - a především toho, že je to slib celoživotní. Vím, co jsem slibovala a uchovávám si to v srdci, hluboko v srdci. Skauting je můj život...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Nela Trnčáková/Nelmen, 28.03.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Já a skautingMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­