ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.75
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Já a politika

Budu příliš stručný - politika mne nechává chladným, podobně jako pár známých z mého okolí. Inu, musím uznat, že zájem o politiku se zvýšil díky nedávné uprchlické krizi, kdy valná většina občanů měla na toto téma stejný názor.

Ale zpět k politice. Politika se vlastně snaží o to, aby společnost byla spokojena a plnila jejich pravidla. Porovnejme politiku se zaměstnáním. Když nebudete pracovat, nedostanete nic! A když v práci ztropíte škody, musíte si je odpykat!

To bylo jen několik z mnoha příkladů porovnání zaměstnání s politikou. Pravděpodobně si říkáte, proč politika vůbec existuje, ovšem nebýt politiky, naše společnost by byla totožná té pravěké, kde si každý žil, jak chtěl a ani slušného pohřbu jste si nedopřáli. Tuto společnost by asi nikdo z nás nechtěl. Možná pár jedinců toužících po takzvané hře o přežití, což dost možná plyne z dnešních survival videoher.

Spousta lidí nenávidí či nadává na dnešní politiku, avšak si neuvědomují, co jsem o několik řádků výše jmenoval. Starší ročníky, zejména důchodci, preferují komunismus a i přes jeho zrušení ho stále vychvalují. Pochopitelně ne všichni senioři. Po komunismu volají spíše chudší lidé, protože ti, co přišli během komunistické éry o majetek, komunismus odsuzují. Podobně jako u nacismu, tady je ale počet nesouhlasů zásadně vyšší. Všichni asi víme proč.

Zkrátka politika bude vždy vyvolávat vášně. Pokaždé někdo bude proti něčemu, ať už půjde o jednu jedinou osobu nebo rovnou stovky...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 02.12.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Já a politikaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­