ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.50
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Já a mobil

Internet, Wi-Fi, mobil - to jsou debatní témata dnešních dětí a mladistvých. Už se nebavíme o barbínách, autíčkách nebo o tom, jaký jsme venku udělali průšvih. My už ani ven nechodíme. Radši jsme zavření doma a píšeme na internet, jak máme těžký život a jak jsou na nás všichni zlí. Ale proč jsou děti v téhle době takové?

Vezměte si, že většina dětí dostane na Vánoce mobil. Za dva měsíce se jim rozbije a za dva dny dostanou nový. Jaký to má smysl?

Já samotná jsem trávila na mobilu i 20 hodin denně. Za rok se mi ale mojí chybou rozbil. Jenže další telefon jsem měla dostat až za dva roky. Byla jsem na nervy a celý den jsem počítala zbylé dny bez mobilu. Ale jak šel čas, pomalu jsem zapomínala, že vůbec nějaký mobilní telefon existuje.

Dívala jsem se, jak si ostatní stěžují, že mají pomalý internet a příšerný mobil. Já neměla mobil ani internet a v životě jsem nebyla spokojenější. Nikdy jsem nechodila tak často ven, jako když jsem ten mobil vlastnila. Nikdy jsem se tolik neučila, nečetla a nevšímala si, co se děje doma a v okolí, dokud jsem o svůj telefon nepřišla.

Má maminka se mě za tři měsíce zeptala, jestli nechci koupit k narozeninám mobil. V tu chvíli jsem se hluboce zamyslela. V hlavě jsem měla nepořádek. Doteď věřím, že jsem se rozhodla správně - řekla jsem ne a s úsměvem na tváři odkráčela. Za poslední dobu to bylo moje nejrozumnější rozhodnutí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Sári Jandová, 13.02.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Já a mobilMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­