ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Já a četba (2)

Rozhodl jsem se vás v následujících odstavcích seznámit se svým vztahem ke čtení a se vším, co pro mě četba znamená.

Můj vztah k četbě knih je už odmalička velmi kladný. Napřed mi předčítali rodiče, později jsem si četl sám. Jako malý jsem si četl pohádky, později už to byly detektivky a třeba i horory. Četba pro mne mnoho znamená. Čtením mohu uniknout před realitou. Schovat se do světa knihy a vžít se do role hlavního hrdiny. Četba je něco, k čemu se mohu kdykoliv vrátit. Celý den ve škole se těším, až si budu moci večer číst a dozvím se, co dalšího se stalo mému hrdinovi z knihy o Forrestu Gumpovi.

Jako by to bylo včera, co jsem preferoval jen čtení z tabletu nebo čtečky, ale postupem času zjišťuji, že není nad vůni knihy z knihovny. Víte, že před vámi tuto knihu četl i někdo jiný. Třeba někdo, kdo měl z této knihy stejné pocity, jako máte teď vy. Není nad tu vůni knihy, kterou ucítíte, když ji poprvé otevřete. Ten starý papír, jenž prošel prsty mnoha dalších lidí, teď držíte v rukou. A když knihu odložíte a jdete spát, představujete si, co všechno váš hrdina prožil a domýšlíte si, jak celá kniha dopadne.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 23.03.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Já a četba (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­