ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.33
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Internetoví piráti

Lidí, kteří si nelegálně stahují knihy, filmy nebo třeba hudbu, neustále přibývá. Aby taky ne. Ruku na srdce, komu z vás by se chtělo "vyhodit" několik stovek za sledování filmu nebo poslech hudby? Daleko snadnější, pohodlnější a celkově daleko lepší pro člověka je, když si potřebný materiál stáhne z pohodlí domova. Tedy, jak pro koho lepší. Stále se najde někdo, komu to vadí.

Často přemýšlím nad tím, jaký názor na toto pirátské stahování mají samotní autoři. Utržených peněz za kupříkladu vydanou knihu mají s největší pravděpodobností dost, ale ani mně by se nelíbila představa, že bych napsal knihu, kterou by si nikdo nekoupil, protože si ji každý zdarma stáhne z internetu. Na druhou stranu se knihy takto stávají populárnějšími. Zdarma si knihu stáhne každý, koho zaujme byť jen obal, ale za 300 korun už si ji koupí málokdo.

Myslím si, že knihy, hudba a filmy by měly být zdarma. Stále se najdou lidé, kteří si knihu či lístek do kina koupí, a tak se autoři nemusí bát o to, že by se jim psaní knihy či vydání filmu nevyplatilo a oni skončili bez peněz. Vzhledem k tomu, kolik v dnešní době stojí třeba jedna kniha, kterou si přečte každý z nás jen jednou a poté mu leží někde v knihovně nebo na poličce, docela chápu, proč lidé knížky nelegálně stahují.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 30.09.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Internetoví pirátiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­