ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.63
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Ideální partner

Jako malá holka jsem ráda poslouchala pohádky a představovala si, že hlavní hrdinkou jsem já. Snad každé dítě má tyto idylické představy, ale jaká je to potom spravedlnost, když narazíme na tvrdou realitu?
Stále naivně čekám na prince z pohádky, který si mne přijede vysvobodit na bílém hřebci s rudou růží v ruce. Kdy jen se objeví můj vysněný?

Postupem času s dostatečnou mírou reality zjišťuji, že pohádky už nejsou pro středoškolačku. Ale jak si mám představit svůj další život, svého životního partnera, v době masmédií a kriminality všude kolem nás, kdy pociťuji, že normalita je pouze relativní pojem?

Pokud bych si napsala své požadavky na nastávajícího partnera, nestačil by mi jeden velký papír. Pohledný, vysoký, sympatický, zábavný... Napadá mě však otázka: "Co je podstatné pro šťastný rodinný život?"
Velkým písmem napíšu lásku, avšak ani ta nestačí ke spokojenosti. Bohatství? Kazí charakter. Společenské postavení? Na co nám bude, pokud přestaneme být úspěšní a lidé se k nám obrátí zády?
Nakonec z těchto požadavků musím slevit, avšak nejnáročnější zůstávají.

Hledám partnera, jenž mi bude v životě oporou, budeme spolu řešit problémy a sdílet radosti. Partnera, jehož budu mít ráda jak za jeho dobré vlastnosti, tak za drobné nedostatky. A hlavně partnera, se kterým budu moci bez výčitek založit rodinu, mít děti i v téhle drsné době.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: pentaxa, 23.11.2011

   
­­­­

Slohová práce Ideální partner ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Ideální partnerMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­