ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Ideál krásy (2)

Každý vidíme ideál krásy v něčem jiném. Někdo si při zaslechnutí těchto dvou slov představí vysokou štíhlou blondýnu s bujným dekoltem a proklatě krátkou sukní, což je, co si budeme pánové nalhávat, velmi lákavá představa. Jiný si zase pod pojmem ideálu krásy vybaví "nadupanou káru" s desítkami koní pod pečlivě vyleštěnou a navoskovanou kapotou. Já ovšem nevidím ani jednu z těchto dvou věcí, i když netvrdím, že by mě obě předchozí nelákaly, ale pod dvěma slovy "ideál krásy" se mi v hlavě bez nějakého dlouhého a úmorného přemýšlení vkrade do myšlenek jediná věc - Slunce. Možná se vám to bude zdát divné, ale je to tak.

Se svítícím sluncem nad hlavou si vždy velmi odpočinu, slunce mi dokáže udržet dobrou náladu a taky mi občas dopomůže hodit za hlavu různé starosti. Vidím palmy, rozžhavený písek, slané moře a tohle všechno pod záštitou této obrovské hvězdy. Vidím zasněžené vrcholky hor, čistou a neobyčejně krásnou horskou přírodu s tak čerstvým vzduchem, který vám protáhne nosní dutiny mnohem lépe než žvýkačky Winterfresh (a že vám je "Winterfreshky" protáhnou pořádně). Zkrátka pod paprsky tohoto zvláštního "tvora" se všechny věci na Zemi zkrášlují a dostávají úplně jiné podoby, než když je zkrápí smutný déšť či mrazivé sněhové vločky.

Navíc neznám jediného člověka, jenž by nerad chodil v létě na koupaliště. Pánové ukázat svá každodenní dřinou vypracovaná těla, dámy zase pochlubit se svými krásnými opálenými křivkami - a společně se tak zchladit nejenom vodou v bazénu, ale také drinkem umíchaným barmanem, který vám k tomu všemu ještě pustí letní TOP hity ze svého "playlistu" pro navození té správné sluneční atmosféry.

A dáte-li si drinků o něco více, než jste původně plánovali, uvidíte najednou skrze sluneční paprsky ideál krásy úplně ve všem. No není to přeci paráda?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pavlik07, 09.10.2010

   
­­­­

Slohová práce Ideál krásy (2) ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Ideál krásy (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­