ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.71
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Hudba a já (2)

Hudba znamená pro každého něco jiného. Pro někoho je to jen samozřejmá součást dne. Takový člověk se s hudbou setkává pouze v podobě všelijakých znělek a reklamních písniček, nanejvýš si ráno po cestě do práce pustí rádio. A pak existují lidé, kteří ji poslouchají aktivně a pro které hudba představuje něco víc. Tito lidé už mají své oblíbené hudební styly, skupiny i písničky. Zajímají se o kapely samotné, chodí na koncerty a znají nazpaměť texty jejich písní. Samostatnou kapitolou jsou pak samozřejmě ti, pro něž je hudba životním stylem, ať už se jedná přímo o interprety či pouze lidi "okolo".

Já se osobně řadím do skupiny druhé, tedy aktivní posluchač. Hudbu beru jako relaxaci a zároveň vyjádření mého aktuálního duševního rozpoložení. Muziku si také rád pouštím k nějaké práci, ostatně i teď ji poslouchám. Co se týče hudebních stylů, nejsem příliš vyhraněný. Nejradši mám asi rock (a všechny jeho variace), punk a metal, ovšem ani vážná hudba mi nijak nevadí, ba se mi i poměrně líbí. Jediné, co opravdu nemusím, je rap, opera a diskotéková hudba typu Michala Davida. Hudbu nefiltruji ani podle jazyku. Nejčastěji asi poslouchám muziku v češtině, slovenštině nebo angličtině, nicméně, mám oblíbenou i jednu španělskou, německou či dokonce finskou kapelu.

Hudba je prostě v dnešní době nedílnou součástí života snad každého člověka, ať již jde o africké kmeny a jejich bubny či amerického diváka MTV.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ToKro, 07.12.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Hudba a já (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­