ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 9x Prosím, ohodnoť práci

Graffiti

Graffiti zná každý z nás a setkává se s nimi dennodenně. Najdete je snad na každém domu či opuštěné ploše, která není nikým hlídaná. Některým lidem se graffiti líbí, někteří jsou zase proti nim. Mezi hlavní odpůrce patří rozhodně starší lidé, kteří tomuto umění vůbec nerozumí a považují ho jen za ničení veřejných ploch.

Osobně považuji graffiti za výbornou věc, ale pouze na zdech, domech a stavbách, kde je sprejování povolené. Pokud sprejer své řemeslo ovládá dobře, výsledná malba může být opravdu krásná a zeď po jeho zásahu nemusí již vypadat tak obyčejně. Graffiti často zakryjí různé nedokonalosti, které jsou na zdi jinak patrné.

Toto umění je pěkné a ničemu nevadí, problém nastává v momentě, kdy sprejeři sprejují na veřejných místech, kde to v žádném případě povolené není. Nezřídka tak při procházce městem můžeme pozorovat celé domy pomalované graffiti, výjimkou nejsou ani pokreslené vlaky, které kolem nás projíždí. Často se navíc ani nejedná o nějaké pěkné graffiti, většinou jde jen o nějaký umělecký podpis někoho, kdo ničí veřejný či cizí majetek. A nikdo z nás určitě nechce mít na svém domu podpis nějakého vandala...

Rozhodně není dobré házet všechna graffiti do jednoho pytle. Pokud sprejer opravdu umí dobře sprejovat a ví, kde tak konat může, pak jsou graffiti krásným pouličním uměním.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 31.10.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
GraffitiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­