ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.25
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Globální morálka

Každý věří v něco. Na osud, na život po životě, na Alláha, Buddhu nebo Ježíše. A někdo tvrdí, že je ateista. Všichni bez ohledu na víru bychom se ale měli chovat podle určitých morálních zásad.

Když se řekne náboženství, hodně lidí si vybaví válku, protože většina bitev a válek se odehrála právě kvůli víře. Všechny ne, ale většina. V dějepisné učebnici je toho plná kniha. Ovšem války nejsou otázkou pouze minulosti, ale také současnosti a možná i budoucnosti, kdoví. A právě válku považuji za nejnemorálnější výmysl člověka. Válku totiž vedou ti, kteří si vůbec nedokáží představit, co to válka je a odnášejí to obyčejní lidé. Umírají. A já si myslím, že je to vysoce nemorální a nelidské. Každý na téhle planetě má totiž dar a právo žít.

Proč se nám říká nejdokonalejší živočišná rasa, když jsme schopni něčeho takového. Ani gorily nebo šimpanzi, kteří jsou nám geneticky nejbližší, se navzájem nevraždí. Neměli bychom si tedy vážit skutečnosti, že jsme "nejdokonalejší" a chovat se podle toho?
A s tím úzce souvisí vymírání některých živočichů, které lidé vyhubili, ale to už odbočuji od tématu.

Člověk by se měl prostě chovat podle pravidel a nezasahovat do života komukoli jinému. A to od sousedských naschválů, odcizení peněženky v autobuse přes týrání zvířat až po atomové bomby.

Takže važme si jeden druhého, akceptujme se, a když to dokážeme, pak teprve vznikne něco jako globální morálka.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: JanaM, 30.10.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Globální morálkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­