ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.14
Hodnoceno: 74x Prosím, ohodnoť práci

Fet

Stačí okamžik a je po všem...
Někdo ti nastavil nohu a nebo si to chtěl zkusit? To už není důležitý... Teď si padl a zkoušíš chytit svůj život, ale on ti utíká mezi prsty.
Každý den si sháníš dávku a je ti jedno komu při tom ublížíš tentokrát... Matce, bráchovi, ségře nebo někomu jinému, jde ti jen o jedno, najít pěkný místečko, kde se budeš moct napíchnout. Tvůj život se stává lovem, při kterým jsi obojí. Lovec i lovený. Je jedno, jak pevný je tvý ego. Jednou tě to složí.
Moc změnit se máš jenom ty sám. Tvoje hraná převaha nad heroinem je jenom tvoje maska. Nepřipustíš si, že tě fet dostal a ty jsi jeho sluha. Odnaučil ses plakat, cítit a taky milovat. Čím dýl u toho zůstáváš, tím blíž si smrti.
Pak už je ti všechno jedno, že? A potom, když zůstaneš sám, přijde ten velkej šok. Nemáš nic a nikoho, ale za to si můžeš sám. Jako šílenec, beze smyslu a ideálu, kráčíš svojí cestou, ale tvoje srdce přece není z oceli.
Ďábel tě má ve svých věčných spárech, ale nikomu to neřekneš. Je to přece otázka cti... Ale ty jizvy nejde přehlédnout. Pak se jednou zastavíš a dojde ti to. Ty už nemáš jinou možnost. Tvoje sny už nemají žádnou cenu, protože heroin ti přináší smrt. Naposled se nastřelíš a čekáš... Je KONEC...
Proč zrovna ty, scheisse? Proč si nemohl něco říct? Proč se teď musím loučit zrovna s tebou? Nikdy si raději neměl poznat heroin. Ale když už si byl takovej hlupák a brána se za tebou zavírá, ať je to varování pro všechny šílence, kteří se chtějí vydat touto cestou...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: sisi, 04.06.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
FetMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­