ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.88
Hodnoceno: 24x Prosím, ohodnoť práci

EMO zabíjí?

Člověk má zůstat sám sebou, proto mě udivil příběh Hannah Bondové, fanynky americké kapely My Chemical Romance a fanatičky takzvaného "EMO kultu". Proč se zabila? Kvůli stylu, který určuje pravidla žití? Černé vlasy s patkou, výrazné líčení, sklony k sebepoškozování... Typické znaky EMO. "Když se řežu, s krví mi odplouvá všechna bolest z těla," říká mi kamarádka, která je vyznavačem onoho stylu. EMO vám říká, že jste na všechno sami, že vás nikdo nemá rád! Ale to přece není pravda. Kolem sebe máte rodinu, přátele, kteří vás rádi určitě mají!

Můj názor? Hannah byla v citlivém věku. Nebyla už dítě, ale ani dospělá. Byla v pubertě a nechala se velice snadno ovlivnit názory již zmíněné hudební skupiny, která rovněž dostala nálepku EMO (přestože se tomu sama brání a toto označení odmítá).
Každé dívce v pubertě připadá, že je sama. Že ji rodina křivdí, přátelé opouštějí, a tak nachází sama sebe v určitém stylu hudby. Bohužel EMO zasahuje i do normálního života, určuje pravidla, rituál sebepoškozování. EMO působí na mladistvé, jelikož mají pocit, že právě tento styl jim rozumí. Právě proto se mnoho lidí řídí EMO pravidly, které bohužel někdy končí až sebevraždou. "Nikdy se nesměj!" jedno z pravidel EMO. Ale proč? Vždyť se smíchem jde všechno lépe... Nejste sami, stačí věřit!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Sabča, 16.06.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
EMO zabíjí?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­