ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Elektronické čtečky knih

V poslední době se stávají stále populárnějšími elektronické čtečky knih. Já bych se chtěl v této slohové práci zamyslet nad tím, jaké jsou jejich hlavní výhody i nevýhody a také nad tím, jak si stojí takový e-book před klasickou knihou z papíru.

Hlavní výhodou takové čtečky knih je to, že se do ní vejde na tisíce knížek. Nemusíte si kupovat novou knihu pokaždé, když tu starou přečtete. Máte ve své čtečce knih spoustu a je jen na vás, kterou si kdy přečtete. Další výhodou těchto čteček je také to, že jsou lehké a vejdou se každému do kabelky či batůžku. Třeba já si nedovedu představit, že bych měl ve svém batohu nosit knihu, která má třeba 600 stránek. V tom je podle mě hlavní výhoda elektronické čtečky.

I přestože čtečky mají více pozitivních vlastností než těch negativních, pro mě vždy bude mít přednost papírová kniha. Není nad ten pocit zajít si do knihkupectví a listovat mezi voňavými stránkami nových knih. Ten krásný pocit mi nedokáže žádná čtečka vynahradit.

Myslím, že pokud jde o praktičnost, má jasně navrch čtečka a každý milovník knih se k ní dříve, či později bude muset přiklonit. I tak pro mě ale bude nejkrásnější pocit, když dočtu onu papírovou knihu s čistými voňavými stránkami a uložím ji zpět do police.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 31.01.2016

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Elektronické čtečky knihMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­