ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.71
Hodnoceno: 17x Prosím, ohodnoť práci

Držení rovnováhy: moje oblíbená činnost

- zamyšlení s popisnými a vyprávěcími prvky

Hrozně rád provozuji činnosti, které jsou náročné na držení rovnováhy. Také se domnívám, že díky tomu ji mám vypěstovanou vcelku dost.
K těmto činnostem patří například jízda v dopravních prostředcích, nejraději v autobuse, bez držení. Je třeba zaujmout dobře stabilní polohu, ale především sledovat silnici před sebou, abych již dopředu viděl, co se chystá. Dále to chce lehce pokrčit a uvolnit kolena a zatáčky i brzdění či rozjíždění vyrovnávat náklonem těla. Je-li člověk soustředěný a má kolem sebe dost místa i na případný pád, jde to docela dobře. Když jsem jako student jezdil autobusem od Anděla na Strahov, dokázal jsem se nedržet celou cestu. A že tam jsou solidní serpentiny!
Nebo přecházení různých pokácených kmenů v lese. Dovedu přejít přes kmen ležící i třeba trochu ve výšce dokonce s dalším člověkem na ramenou. Je to krásné cvičení nejen pro mě - i ten člověk nahoře (nejčastěji dítě) si užije své. Záleží na tom, jestli mi dokáže věřit a také se uvolnit. Pak to krásně zvládnu. Ale pokud by se mi nahoře začal křečovitě mlít, spadli bychom oba.
Také se občas najde příležitost k souboji na kládě "kdo první spadne?". I to mě moc baví.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jakub Bandas (Bambino10), 02.02.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Držení rovnováhy: moje oblíbená činnostMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­