ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Druhá ruka

U většiny z nás je za druhou, méně šikovnou ruku považována ta levá. Pouze leváci to mají obráceně. Druhá ruka není většinou tak šikovná, a tak vykoná méně práce než ta pravá. Tedy pokud nemáte takzvaně obě ruce levé. To ale neznamená, že by druhá ruka byla zbytečná. Jak se říká, jedna ruka netleská, ta druhá je opravdu zapotřebí! Zkuste hrát na klavír jednou rukou, zahrajete možná Skákal pes přes oves, ale na složité sonáty vám stačit nebude. I když je fakt, že někomu k hraní na klavír nebo k psaní na klávesnici postačí bohatě i jeden prst.

Ačkoliv je levá ruka často opravdu méně šikovná, alespoň máme to štěstí ovládat ji svou vůlí.
Připadá vám situace, kdy se vás snaží uškrtit vlastní ruka a vy ji nemůžete ovládnout, jako z hrůzného hororového filmu? Pokud byste trpěli syndromem cizí ruky, mohlo by se vám to klidně přihodit!

To ale není jediný význam druhé ruky. Tak například takový second hand, neboli obchod z druhé ruky. Snad každý z nás si v něm něco někdy koupil. Většinou spíše tepláky na tábor, ale někdo třeba i nějakou tu knížku či hračku. Někdy použité věci nedáváme přímo do sekáče, ale rovnou lidem, kteří to potřebují, třeba přes charitu.

Někdy však nejsou z druhé ruky jenom hračky a oblečení, ale často i nejrůznější drby, většinou o nějakém člověku. Někdo se něco dozví, trochu si to přibarví a pošle to dál. Další člověk už tuto informaci (většinou již značně nepravdivou) dostane z druhé nebo i páté ruky.

Máte nějakého kamaráda? Vaši druhou, nebo chcete-li pravou ruku? Určitě ano. Člověka, kterému říkáte vše, všechny radosti i starosti, super zážitky i trapasy... Člověka, na kterého si můžeme spolehnout a který nás, alespoň v to doufáme, nenechá v problémech samotné.
Za pravou ruku nemusí být považován jenom kamarád, ale třeba pro doktora jí je zdravotní sestřička. Je stále po ruce.

Existují také lidé, kteří se narodili bez druhé ruky, někdy dokonce bohužel bez žádné. Jsou to hrdinové. A my bychom si měli vážit toho, že máme ruce obě dvě!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Janča, 15.05.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Druhá rukaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­