ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.67
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Doprava v Českých Budějovicích

Zamysleme se nad dopravou v Českých Budějovicích. Tisíce obyvatel se denně přepravují po městě. Ať už do školy, do zaměstnání, za sportem, za kulturou nebo ke známým. Využívají k tomu různé dopravní prostředky, někdo používá i městskou hromadnou dopravu. Pro někoho je takový způsob dopravy ale ztráta času a pohodlí. Radši jede autem. Pak jsme svědky stojících a zapáchajících kolon aut. Ulice ve městě ale nejsou stavěné na takový provoz.

V dnešní době je zcela běžné, že v rodině jsou dvě, někdy i tři auta. Studenti si dávno zvykli jezdit do školy autem. Nikomu ale nedochází, že čekáním v kolonách ztrácí mnohem více času, než kdyby použili MHD. Navíc každé auto, ve kterém se veze jeden, maximálně dva lidé, zamořuje ovzduší. Kdyby jeli na kole nebo použili služeb hromadné dopravy, ulicím by se výrazně ulehčilo.

Také město by mohlo vystavět více cyklostezek. Přesvědčit obyvatele k využívání těchto možností však není lehké. Zatím se budovaly stezky hlavně mimo centrum, ale hlavně tam zoufale chybí. Určitě by to v některých místech bylo na úkor aut. Ale proč jsou lidé tak pohodlní a potřebují parkovat přímo před obchodem nebo kanceláří? Při dnešním počtu nákupních center, kde je parkování v těsné blízkosti, už by neměl být problém tak velký provoz v centru omezit. Stačilo by umožnit průjezd dvěma směry přes centrum a zbylé komunikace přizpůsobit cyklostezkám a turistům. České Budějovice nejsou tak velké město, aby se v centru a jeho okolí daly ulice rozšiřovat.

Také vyřešit dopravu přes Vltavu, jež rozděluje město na dvě části, by bylo úlevou. Když se navrhovalo postavit nový most, samozřejmě to lidé, žijící v blízkém okolí, odsoudili. Ale nestálo by to za zamyšlení?

Problémy s dopravou nemají jen České Budějovice. Je to problém každého většího města. Každý po zastupitelích města chce, aby situaci řešili, ale neměl by se každý radši zamyslet sám nad sebou a říct si: "Nechám auto doma a pojedu městskou?"

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Kapi, 14.04.2010

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Doprava v Českých BudějovicíchMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­