ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 4.50
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Doping

Doping je v dnešní době zcela běžným "doplňkem" sportovců. Nejprve by ale bylo vhodné říci, co to vlastně je. Doping lze charakterizovat jako nepovolenou látku, která slouží sportovcům ke zvýšení jejich výkonnosti a zlepšení výsledků. Steroidy se řadí mezi léky, a jak už jsem se zmínil, užívá je většina sportovců, jen to někdy nevyjde napovrch. Já bych se chtěl zamyslet nad tím, proč lidé v určitých sportech dávají vinu dopingu, ale v jiných naopak ne.

Při pohledu na svalnatého kulturistu většina lidí řekne: "Ty svaly má určitě ze steroidů!" Jenže už nevidí tu dřinu, kterou musí denně podstupovat, stejně jako jiní sportovci. Základní rozdíl mezi kulturisty a například cyklisty je ten, že kulturisté berou růstové hormony, zatímco cyklisté doplňky na podporu výdrže. Ale proč se v případě kulturistiky probírá doping dennodenně a u jiných sportů se až tak neřeší? Na většině jiných sportovců totiž žádné užívání steroidů nepoznáte, a tak žije hodně lidí v naivní představě, že doping je pro sportovce jen "zakázané ovoce".

Většina sportovců je v takovém vytížení, že by to dlouhodobě bez podobných přípravků nezvládala. Nicméně, podmínky jsou pro všechny stejné a záleží na každém z vrcholových sportovců, jestli se přidá na stranu většiny a začne užívat doping, či nikoliv.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
DopingMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)