ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 5.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Doping

Doping je v dnešní době zcela běžným "doplňkem" sportovců. Nejprve by ale bylo vhodné říci, co to vlastně je. Doping lze charakterizovat jako nepovolenou látku, která slouží sportovcům ke zvýšení jejich výkonnosti a zlepšení výsledků. Steroidy se řadí mezi léky, a jak už jsem se zmínil, užívá je většina sportovců, jen to někdy nevyjde napovrch. Já bych se chtěl zamyslet nad tím, proč lidé v určitých sportech dávají vinu dopingu, ale v jiných naopak ne.

Při pohledu na svalnatého kulturistu většina lidí řekne: "Ty svaly má určitě ze steroidů!" Jenže už nevidí tu dřinu, kterou musí denně podstupovat, stejně jako jiní sportovci. Základní rozdíl mezi kulturisty a například cyklisty je ten, že kulturisté berou růstové hormony, zatímco cyklisté doplňky na podporu výdrže. Ale proč se v případě kulturistiky probírá doping dennodenně a u jiných sportů se až tak neřeší? Na většině jiných sportovců totiž žádné užívání steroidů nepoznáte, a tak žije hodně lidí v naivní představě, že doping je pro sportovce jen "zakázané ovoce".

Většina sportovců je v takovém vytížení, že by to dlouhodobě bez podobných přípravků nezvládala. Nicméně, podmínky jsou pro všechny stejné a záleží na každém z vrcholových sportovců, jestli se přidá na stranu většiny a začne užívat doping, či nikoliv.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 30.09.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
DopingMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­