ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.73
Hodnoceno: 11x Prosím, ohodnoť práci

Dobro a zlo

Hranice mezi dobrem a zlem je něco, nad čím přemýšlím velmi často. Podle mého názoru záleží jen na našem úhlu pohledu, který máme, a ne na tom, jestli je věc dobrá, nebo zlá.

Třeba taková láska - většina lidí ji považuje za dobrou, tedy hlavně ti, kteří s ní mají dobrou zkušenost. Pokud je však někdo kvůli někomu, koho miluje celý život, nešťastný, nemá na lásku zrovna pozitivní názor.
Oproti tomu postavme třeba satana - toho mají normální lidé naopak za zlého. Ale satanisté (lidé, kteří v něj věří) si o něm myslí jen to nejlepší.

Jak praví symbol jin a jang, všechno na světě je v absolutní rovnováze, ale v každém je něco z toho druhého.
Existuje dobro a zlo, nebo záleží opravdu jen a pouze na nás a na našem úhlu pohledu? A existuje něco, co je absolutně dobré, či zlé? Rozhodně ne. Ve všem zlém můžeme najít něco dobrého a ve všem dobrém můžeme najít něco zlého. Rozhoduje pouze naše mysl a to, jak situaci vyhodnotíme z předešlých zkušeností.

Každý člověk musí přijít na to, jak se na věci dívá on sám a zjistit, co je pro něj dobré a co zlé.
Co si o tom myslíte vy?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 31.01.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dobro a zloMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­