ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Dnešní svět

Občas si takhle sednu a přemýšlím o dnešním světě, co se na ulicích a na silnicích kolem nás zrovna děje.
Sedíme si někde klidně u stolu, čteme si a v tu chvíli zrovna někdo zemře při autonehodě. Nebo si dáváme večeři či oběd a nějaký psychopat někoho zabije.

Je to vskutku zapotřebí? Nebylo by lepší, kdyby řidiči jezdili opatrněji a psychopati byli pod zámkem? To se bohužel nedá nijak ovlivnit. Když si pomyslíte, jak asi vypadal svět bez aut kdysi ve středověku, zdálo se to být bezpečnější. Ale na druhou stranu lidé trpěli smrtelnými chorobami, jako byl například mor, doktoři byli příliš drazí, než aby si je mohli dovolit i obyčejní lidé a lidstvo obklopovala válka.

Tak co je nakonec lepší? Každý člověk má na to jiný názor, někdo by chtěl žít ve středověku, jiný pro změnu za Rakouska-Uherska a někdo prostě je rád za dnešek.

Tento svět je plný špatných i dobrých věcí, ovšem pořád je to naše země, naše vlast a neměli bychom být proti ní. Několik lidí, kteří si neváží své země, se přidávají do různých spolků, stran, jež vzbuzují nenávist proti lidstvu a ničí všechno, co naši předkové vybudovali.

Asi nejznámějším příkladem je nacismus. Nacisté nebrali ohled na základní lidská práva a z lidí, kteří nebyli rasově čistí, si dělali své loutky. Tito lidé byli posílání do koncentračních táborů, kde je čekal hlad, utrpení a nezřídka i smrt. Nacisté byli nakonec rozprášeni jako každý, kdo stáhne ruku na nevinné lidi. Pár jedinců si však toto neuvědomuje a chtějí jakkoli ublížit druhým. Zkrátka dnešní svět by byl lepší, nebýt těchto lidí a jejich hlouposti...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 26.11.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Dnešní světMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­