ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Děti ve válce

Toto je jedna z nejhorších věcí, která se může dětem stát. Celkově je každá válka špatná věc, už jenom proto, že se velmi dotkne právě bezbranných dětí.

Bojuje-li ve válce otec dítěte, v tu chvíli je dost pravděpodobné, že se již nemusí z bojů vrátit. Proč se to ale děje? Proč byly za 2. světové války děti Židů rovnou zabíjeny, aniž by dostaly nějakou šanci?
Závist, byla to závist z majetku, lepších škol, lepšího života. Tato závist poháněla Němce k masovému vyvražďování Židů, dětí-nepřátel Říše, které ale o válce nic nevěděly a vůbec nechápaly, proč jsou nenáviděny.

Nyní v Africe, zemích zničenými občanskými válkami, žijí děti, které přišly o domov i rodinu, nemají co jíst a jediné, co jim zbývá, je naděje v pomoc od humanitárních organizací, jinak je čeká smrt.
Proto by si měly děti, ale i dospělí lidé vážit svobody, kterou mají, možnosti žít takový život, jaký si ho oni sami udělají, a ne jaký jim ho udělá nebo zničí někdo jiný. Měli bychom si vážit jídla, jež vyhazujeme vzduchem. Jídla, za které by Židé v koncentračních táborech zabíjeli a za které by děti v Africe dostaly alespoň malou šanci na život. Měli bychom si vážit školy, možnosti vzdělávat se - na rozdíl od Židovských dětí, které měly zakázáno chodit do škol, studovaní lidé byli popravováni, aby nemohli šířit svůj názor.

Jak tomu zabránit? Tomuto se nedá zabránit, neboť války provázejí člověka už od samého začátku jeho existence a je prakticky nemožné, aby mezi všemi lidmi na světě panoval mír a tím pádem neprobíhaly žádné války. Kvůli odlišnosti víry, názoru, touhy po moci, to proto války byly, jsou a budou.

Jediným možným řešením by bylo úplné vyhynutí lidské rasy. V tu chvíli by byla Země zachráněna od zničujících válek, od smrtelné nákazy jménem lidstvo.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Děti ve válceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)