ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Čtení dětem

Myslím si, že moji rodiče byli opravdu skvělí, protože mi pochopitelně pravidelně v dětství četli a taky si myslím, že by všichni rodiče měli činit zrovna tak. Já jsem totiž byla od malička hodně knihami ovlivňovaná. Podle knih jsem rozvíjela svou paměť (knížky, které mi maminka před spaním četla, jsem si pamatovala slovo od slova), učila jsem se podle knih číst a hlavně jsem rozvíjela svou slovní zásobu.

Nynější uspěchaná doba je taková, že rodič si na dítě ani čas neudělá. Mám za to, že to je chyba. Možná to je i pokrokem v technice. Na co by rodič dítěti četl, když je v televizi spousta pohádek a večerníčků? Podle mého je to tak opravdu špatně. Pokrok nebere čas na knihy jenom dospělým, ale především nám dětem. Ne že bychom nečetli, to ne! Pořád někde čteme. Pročítáme si e-maily, zprávy na chatu, ICQ nebo Facebooku. Mnoho mých kamarádů tvrdí, že i to lze považovat za čtení, ale já si myslím, že pravdu nemají. Člověk si totiž někdy musí přečíst něco hodnotného, nějaký příběh, který má svůj smysl, účel a hlavní myšlenku.

V dnešní době čtení opravdu moc populární není. Vidím to u nás ve třídě a ve svém okolí. Pokud spolužáci něco čtou, je to opravdu jen z dobré vůle (až na některé výjimky). Ve škole máme povinnou četbu, ale kdo by se u nás s něčím takovým zatěžoval, vždyť se to dá najít na Internetu a normálně to opsat. V moderní době je to všechno prostě pohodlnější.

Další otázkou je, na co budu číst něco, co dávají zfilmované v televizi? To je další problém. Televize totiž ničí naši představivost. Například takový Harry Potter. Je to rozhodně plnohodnotná četba, ale já ji například nečetla, protože jsem jako první viděla film s Danielem Radcliffem v hlavní roli. Ten je nyní podle mého Harry Potter a už jím zůstane. Jenže možná by v mých představách vypadal Harry úplně jinak, kdybych nezhlédla filmovou verzi. Avšak mně už se nechce unavovat se s jinou představou, už by to nebylo ono. A tak je to i s mnoha jinými literárními díly.

Takže podle mě jediné, co nás opravdu odrazuje od čtení knih, jsou počítače a televize. Ale to už je časový vývoj. Číst nepřestanou jen ti, kteří k tomu byli vychováváni a které to doopravdy baví. Jiné nikdo nepřevychová. Jedině že by dospěli a přišli na to, že čtení je ušlechtilá zábava, za kterou se nemusí nikdo stydět a navíc rozvíjí naši osobnost, myšlení a hlavně vyjadřování.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: JanaM, 10.10.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Čtení dětemMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­