ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.18
Hodnoceno: 22x Prosím, ohodnoť práci

Co to je trapas?

"Trapas", co vlastně je trapas? Není to věc, pojem, člověk se může trapně cítit, udělat trapný čin. Ale samotné slovo trapas? Nevím.
Snad pocit, při kterém se člověk cítí nepříjemně, stydí se, myslí si, že něco udělal špatně - hodně špatně - a nejraději by se propadl do země.
Obvykle přijde v tu nejnevhodnější dobu, kdy se každý snaží být bez chyby, ale to je nejspíše jen dojem, protože taková chvíle nastává poměrně často, ale trapas přijde jen občas.
Na světě je snad málo lidí, kteří by trapasy vyvolávali, nebo je způsobovali. Pokud se takovému činu dá ještě říkat trapas. Člověk je za své činy zodpovědný, ale trapas přichází neočekávaně, nechtěně, často zaviněním další osoby a mnohdy za to může jen gravitace. Člověk, jenž trapasy vyvolává schválně, se může cítit trapně jen tehdy, když mu na to někdo přijde.
Proč o slově, které neumím ani definovat, se na Internetu zakládají stránky, vznikají časopisy a mladí lidé jej tak často používají? Dokonce když jsem na Internetu chtěl najít vysvětlení slova trapas, tak se mi ukázaly desítky stránek o trapasech, na nichž byly popsány stovky trapasů, rozdělených do různých složek - například "s kamarády", "ve škole", "při sexu" apod. - ale nenašel jsem nic, co by definovalo slovo trapas.
Teď mě napadlo, co by to mohlo být - okamžik, mnohdy kratší než vteřina, po kterém často přichází trapný pocit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co to je trapas?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)