ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.44
Hodnoceno: 9x Prosím, ohodnoť práci

Co si myslíte o hranici 18 let? Respektujete ji? Proč?

Dívka, 18 let, studentka gymnázia. Nepije, nekouří, nebere žádné drogy. Utopie? V dnešní době ano. Pojďme si ukázat několik aspektů problému.

Důležitou roli zde hrají masová média. Den co den podstupujeme mediální masáž prostřednictvím reklam v televizi, v novinách tištěných i elektronických nebo v letácích. Kterého adolescenta nezaujme přitažlivá dívka se sklenkou vína v ruce? To přece uvolní atmosféru...a hned tu máme jednoho potencionálního "zákazníka".

Co rodina? Dnes snad neexistuje žádný rodič, který by svému dítěti alespoň jednou nenalil či nedal ochutnat. Co na tom, to ještě přece není žádný zločin, odpověděli by. Možná, ale je to velmi dobrý začátek pro závislost na alkoholu a pozdější přechod na další drogy, končící dlouhodobými problémy se zdravím a zničením osobnosti.

A ani stát není mladému člověku nápomocen. Vydáním pár zákonů nic nevyřeší, kontroly mladistvých na diskotékách nejsou časté, osvěta je velmi malá. Navíc autoritu státu podkopávají právě masová média a rodina.

Já osobně se snažím danou věkovou hranici dodržovat. Koho láká vidina, že si hned na počátku zničí život? Mě tedy určitě ne...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: avrilka, 08.12.2011

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co si myslíte o hranici 18 let? Respektujete ji? Proč?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­