ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Co mě zaujalo na mém oblíbeném filmu?

Film Gympl (2010, režie Tomáš Vorel st.) je jedním z mých nejoblíbenějších snímků. Líbí se mi děj tohoto filmu a zároveň jsem v něm i našel nějaké to ponaučení - aneb co by se v žádném případě dělat nemělo! Třeba učitelé na tamním gymnáziu si dovolují ke studentům v některých situacích opravdu příliš. Třeba když se baví mezi sebou, klidně přiznají, že studentům připraví takovou písemku, aby z ní měl každý pětku. Proto není divu, že jim studenti dělají naschvály. Celkově jsou v tomto prostředí špatné vztahy.

Dále mě zarazilo, že když se jeden z učitelů studentů zeptal, proč jsou vlastně na gymnáziu, odpovídali mu většinou, že kvůli rodičům nebo kvůli maturitě. A takhle to dle mého názoru v dnešní době doopravdy funguje, kdy chtějí i žáci, kteří mají na základních školách trojky, chodit na gymnázium. Tam ale zjistí, že školu nezvládají a jsou nuceni z ní odejít.

Poslední věc, která mě na filmu zaujala, byla situace jedné studentky, která chtěla vyšívat. Vyšívání bylo to, co ji bavilo a naplňovalo. Jenže její rodiče rozhodli, že musí chodit na gymnázium, kde se ale cítila dost nešťastně. To mě velmi zaskočilo, protože rodiče by neměli v žádném případě svým dětem bránit v tom, aby dělaly to, co je baví.

Málokterý rodič si přizná, že doma nemá malého Einsteina, a tak se snaží své dítě za každou cenu dostat na gymnázium či jinou specializovanou střední školu. Často i proti vůli samotného dítěte, což je samozřejmě špatně a dělat by se to rozhodně nemělo.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 06.12.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co mě zaujalo na mém oblíbeném filmu?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­