ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.50
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Co je to mafie?

Každému, když se řekne slovo mafie, na kůži naskočí husí kůže, nikoho tohle slovo nenechá chladným, tedy pokud nejste sám mafián. S mafií si prostě nikdo nezahrává a zbytečně o ní nemluví - nikdy nevíte, kdo vás může slyšet, a věřte, mafie si na svoje odpůrce dává pořádný pozor. Nicméně, svým způsobem je mafie asi jednou z nejspořádanějších organizací světa, a to dost jednoduše založenou. Když ji někdo porazí, zatne mu tipec, když jí někdo pomůže, bude odměněn. Mafie má vlastní pravidla a zákony, kterými se řídí. Kdo je poruší, čeká ho trest, podobně jako u soudu. Zákony jsou de facto tvořené lidmi a mafie se řídí svými zákony.

Mafie tu už existuje dlouho, není sice úplně nejstarším řemeslem, ale výběrčí daní by se za mafiány teoreticky dali považovat. Když jim někdo nechtěl dát peníze pro krále, dostal nakládačku. Každopádně prvně se termín objevil v blízké Itálii, přesně na Sicílii, odkud pochází mnoho slavných gangsterů, kteří svůj byznys začali rozjíždět až v Americe, a to hlavně ve 30. letech minulého století, kdy všichni neměli ani floka po onom krachu na newyorské burze v závěrečné části dvacáté dekády a ještě nebyla zrušena prohibice.
To byli snad opravdoví gangsteři - hlavně ti z Chicaga, které bylo jejich hlavním městem. Dnes žijí v Chicagu černoši s tílky a bouchačkami za pasem v polospadlých kalhotách, ale takhle si gangstery již nepředstavuji.

Ať tak či onak, mafie je silně nelegální organizací a koho polapí, pustí jedině v rakvi. Z mafie nejde odejít jen tak do důchodu, vždy po vás někdo půjde, a když ztratíte ty, kteří by vás mohli zachránit, bůh s vámi!

Avšak někdy je lepší umřít mladý a bohatý než starý a chudý. Ten risk stojí za to. Každý mafián se probouzí do nejistého dne, kdy ho může někdo odprásknout, nikdy nemá žádnou jistotu. A každý mafián taky ví, že když někoho zabije, zabije jej dřív nebo později zase někdo jiný. Tomu se zkrátka nedá utéct, jde jen o to si pořádně užít, než ten okamžik nastane. Proto si mafiáni žijí jako prasata v žitě, mají všechno, co chtějí: auta, lehké holky, vily, podniky, zkrátka všechno, co takoví boháči potřebují k životu.

Abych to shrnul, mafie je dobře sestavená organizace, jež si buduje svou moc získáváním respektu - čím víc ho má, tím je silnější. A někdy i policisté přimhouří oka, když jim do kapsy dáte pořádný ranec peněz. Vraždy a loupeže se dějí pořád a budou se dít dál, tak proč zrovna oni by měli přijít zkrátka, že ano? V mafii existuje jedno nejjednodušší pravidlo: vždy udělejte to, co se vám řekne. Budete-li se tímhle pravidlem řídit, vaši lidi vás určitě nedostanou...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 11.06.2019

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Co je to mafie?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­