ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.14
Hodnoceno: 115x Prosím, ohodnoť práci

"Člověk umírá tolikrát, kolikrát ztrácí svoje nejbližší"

Každou vteřinu, minutu, hodinu se zrodí nový život a starý zanikne. Žijeme úzce spjati se svojí rodinou, ať už je to rodina velká, nebo malá. Každou radost, prohru, vítězství, které život každý den přináší prožíváme více či méně. Málokterý rodič se ubrání slzám dojetí, když jeho potomek vysloví první slova, udělá první krůčky, napíše první slovo a složí první zkoušku. Jak utíká čas, děti se začínají osamostatňovat, mají své kamarády, vrstevníky, prožívají první lásky a také zklamání. Právě v této době je nejvíce důležitá podpora nejbližších, tedy rodičů. Jsou to právě oni, kdo najdou nejlepší východisko z dané situace. A nezáleží jen na jejich zkušenostech. V každé situaci je řešení.
Bohužel se dnes a denně setkáváme s tím, že si někdo na svůj život sáhne. A přitom by stačilo tak málo! Svěřit se, vybrečet se někomu na rameni, postěžovat si, ale hlavně si o všem v klidu popovídat. Opravdu všechno má své řešení. A není nic horšího, než pohled na plačící matku, která přišla o své dítě. Vskutku nejhorší je, když z našeho života odejde někdo blízký a my víme, že už se nikdy nevrátí. Představte si, jak pozorujete matku, která se dívá do hrobu svého dítěte... To je nejsmutnější pohled. Čas už nejde vrátit, jediná minuta, ba i vteřina změní život všem blízkým. Tisíce lidí každoročně umírá na následky dopravních nehod, úrazů, násilí, které se staly součástí dnešního života. A život dokáže být v hodně případech velice krutý. Něco je dáno osudem, ale mnoho můžeme ovlivnit i my sami. Život máme ve svých rukou a často záleží jen a jen na nás. A myslím si, že všeobecně platí, že člověk opravdu umírá tolikrát, kolikrát ztráci svoje nejbližšší. Kdyby byl člověk na světě jen sám, bez přátel, vlastně by to ani nebyl člověk, nýbrž chodící troska, v jejímž pohledu nezachytíte po úsměvu ani stopy.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Tweety, 16.04.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
"Člověk umírá tolikrát, kolikrát ztrácí svoje nejbližší"Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­