ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.37
Hodnoceno: 49x Prosím, ohodnoť práci

Člověk a příroda (2)

Zamysleme se nad tím, jak se lidi chovají k přírodě? Někteří lidé se k ní chovají špatným způsobem. Vyhazují své odpadky do přírody, čímž ohrožují i zvířata, která v ní žijí. Také zakládají černé-nepovolené skládky. Němci vyhazují své odpadky za hranice na naši stranu, protože v Německu jsou velké pokuty za černé skládky! Tak je jim pohodlnější odvést a vyhodit odpad k nám.
Je také důležité si uvědomit, že přírodu ničí různé továrny, které vypouštějí různé chemické látky přímo do přírody. Část se zpravidla dostane do vody a zbytečně tak zahynou tisíce živých tvorů! Také mají za vinu to, že lesy, co vyrostly blízko továren, jsou suché a poškozené. Špičky stromů jsou zežloutlé a existují další příklady.
Co dělá pro ochranu přírody náš stát? Zakládají se nové národní parky a chráněné oblasti. Nejbližším národním parkem je České Švýcarsko. V naší přírodě blízko Mikulášovic nalezneme také chráněnou krajinnou oblast Labské pískovce. Dělají se v přírodě vyznačené trasy pro turisty, aby zbytečně nepoškozovali přírodu.
Co bylo dřív? V minulosti nebylo tolik neslušných lidí, kteří se k přírodě chovali tak bezohledně. Konaly se brigády na výsadbu nových stromků. Lidé chodívali krmit divou zvěř do lesů. Nepytlačili jako teď někteří lidé z naší republiky.
Jaký je můj názor? Kdybych mohla, tak v České republice zavedu stejná pravidla, jaká mají v Německu a v jiných státech. Továrny a jiné budovy, které ohrožují přírodu, bych omezila jen na některé. Jaderné továrny bych zavřela všechny! Takový atomový výbuch by zničil přírodu ve vzdálenosti desítek kilometru na několik let.
Co pro přírodu dělám? Například třídím odpad na plasty, sklo, papír a pak jej vyhazuji do kontejnerů na tříděný odpad. Někdy zajdu s mým strýcem, jenž je myslivec, do lesa a vysadíme pár stromků, naplníme senem krmelce a pak sledujeme zvířata, která se tam chodí najíst. Je to pěkný pohled. V tu chvíli zapomínám na civilizovaný svět a ráda bych se vrátila do minulosti, kde se žilo klidně a pěkně. Kdyby příroda nebyla, nebyli bychom ani my! Příroda je důležitá pro náš život, a proto bych nechtěla, aby se časem zničila!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: sun.care, 26.10.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Člověk a příroda (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­