ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.50
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Člověk a energie

Tak nějak už bereme za samozřejmost fakt, že když zmáčkneme vypínač, automaticky se nám rozsvítí světlo. Ale opravdu tomu tak bude navždy? Možná jednou celý svět zhasne a všude okolo nastane tma - a nejenom že už nebudou svítit pouliční osvětlení, ale mám na mysli i tmu v nás. Bude nám něco chybět. Možný kus života?

Navykli jsme si na různé vymoženosti, bez nichž si už svůj život nedokážeme představit. Je to tak dobře? Myslím, že si na takovou otázku dokáže každý odpovědět sám a podle svého svědomí uzná, že to doopravdy není příliš dobré.
Čím to vůbec je, že jsme se stali doslova závislými? Je to společností nebo jenom obrovským pokrokem technologie?

Pro mě osobně by bylo docela zajímavé vrátit se v čase a a zkusit si, jaké to bylo, když na světě neexistoval například mobilní telefon, počítač či televize. Ten úžasný pocit, když se vám do rukou dostane dopis od milovaného člověka a vy jej s radostí otevřete a snažíte se rozluštit jeho neúhledné písmo. Nebo si zkusit jenom tak sedět u petrolejové lampy a podívat si o tom, jaký jsme dnes měli den.
Možná by byl svět bez těch mašinek lepší, krásnější, plný lásky a pochopení, nebo ne?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Tereza Fojtů, 22.10.2014

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Člověk a energieMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­