ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.33
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Citát: "Vedle sedlaného koně vždycky se jde jistěji."

Jeden muž kdysi pronesl citát: "Vedle sedlaného koně vždycky se jde jistěji." Tento citát mě velmi zaujal a dlouho jsem nad ním přemýšlel.

Sám jsem si ho dovedl přirovnat ke škole. Protože podle mého citát říká, že pokud máte dobré zázemí, jste hned sebejistější. A se školou jsem si ho spojil proto, že když jsou na vás rodiče hodní, berou vás na různé výlety a dobře s nimi vycházíte, jste spokojeni a nic okolo vás moc nerozptyluje. Pokud se ale vaši rodiče neustále hádají, řešíte spoustu jiných problémů a na učení už nemáte čas.

Citové zázemí je podle mého velmi důležitá věc. Opravdu má vliv na vaše výkony. Ať už ve škole, při sportu nebo třeba v práci. Budete-li šťastní, budete podávat dobré výkony, ale budete-li smutní, vaše výkony nebudou stát za nic. Takhle nějak vnímám tento citát.

Ten je zajímavý i tím, že je pravdivý. Když jde váš kůň volně podél vás, máte strach, že vám kdykoliv uteče. Máte-li ale koně řádně připraveného, nemusíte mít žádný strach. Ani o koně ani o sebe, protože kdyby vás cokoliv ohrožovalo, můžete nasednout a odjet.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené:

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Citát: "Vedle sedlaného koně vždycky se jde jistěji."Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)