ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.33
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Citát: "Vedle sedlaného koně vždycky se jde jistěji."

Jeden muž kdysi pronesl citát: "Vedle sedlaného koně vždycky se jde jistěji." Tento citát mě velmi zaujal a dlouho jsem nad ním přemýšlel.

Sám jsem si ho dovedl přirovnat ke škole. Protože podle mého citát říká, že pokud máte dobré zázemí, jste hned sebejistější. A se školou jsem si ho spojil proto, že když jsou na vás rodiče hodní, berou vás na různé výlety a dobře s nimi vycházíte, jste spokojeni a nic okolo vás moc nerozptyluje. Pokud se ale vaši rodiče neustále hádají, řešíte spoustu jiných problémů a na učení už nemáte čas.

Citové zázemí je podle mého velmi důležitá věc. Opravdu má vliv na vaše výkony. Ať už ve škole, při sportu nebo třeba v práci. Budete-li šťastní, budete podávat dobré výkony, ale budete-li smutní, vaše výkony nebudou stát za nic. Takhle nějak vnímám tento citát.

Ten je zajímavý i tím, že je pravdivý. Když jde váš kůň volně podél vás, máte strach, že vám kdykoliv uteče. Máte-li ale koně řádně připraveného, nemusíte mít žádný strach. Ani o koně ani o sebe, protože kdyby vás cokoliv ohrožovalo, můžete nasednout a odjet.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 28.12.2014

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Citát: "Vedle sedlaného koně vždycky se jde jistěji."Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­