ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.80
Hodnoceno: 10x Prosím, ohodnoť práci

Čím jednou budu...

- volný slohový útvar (nejblíže k zamyšlení/vypravování)

Snad každá malá slečna někdy alespoň na chvíli zatoužila být princeznou. Ovšem já jsem byla vždycky jiná, radši než s panenkami jsem si hrála s bratrovými autíčky nebo se stavebnicí Cheva. Vždycky jsem radši snila o zaměstnání pilota nebo popeláře. Jak šel tak čas, začala jsem ovšem už přemýšlet trošku víc reálněji.

Od první třídy jsem chtěla být veterinářkou. Jenže při zjištění, že se mi při pohledu na krev dělá nevolno, jsem tuto možnost musela zavrhnout.
V šesté třídě mě zase chytla představa, že by ze mě mohla být kadeřnice. Tenhle sen se mě držel opravdu dlouhou dobu, vlastně až do poloviny deváté třídy, kdy jsem se těsně před podáním přihlášek na střední školu rozhodla, že půjdu na gymnázium. Přihlášku jsem vyplnila a odevzdala až opravdu v krajním možném termínu, a tak by si mohl kdekdo myslet, že jsem rozhodla o svém osudu. Ovšem opak byl pravdou. Gymnazijní prostředí mi vůbec nesedlo, a tak jsem si vymohla změnu školy. Jelikož jsem ale nechtěla dojíždět, neměla jsem moc možností na výběr. Nakonec jsem si zvolila střední průmyslovou školu - ano, na dívku celkem netypické. To dokazuje i to, že na škole máme celkem jen sedm děvčat, což je ovšem i tak na tenhle typ školy celkem hodně. Já se zde však cítím jako ryba ve vodě, a není divu, když jsem vyrůstala mezi kluky a jako malá jsem taky žádná princezna nebyla...
A teď, když se mílovými kroky blížím k maturitě, říkám si, co ze mě vlastně jednou bude. Doufám, že se dostanu na vysokou školu, protože bych chtěla studovat psychologii, ale kdovíjak to všechno nakonec dopadne.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Linzzy, 28.10.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Čím jednou budu...Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­