ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.22
Hodnoceno: 60x Prosím, ohodnoť práci

Čím chci být?

Čím chci být? Co chci v budoucnu dělat? Kde chci pracovat? Takové otázky si kladou mladí lidé často. Vždyť mohou rozhodnout o celém našem životě! Ale odpovědět si na ně musí každý sám. I já.

Tak nevím, v dnešní době si můžu vybrat opravdu z mnoha povolání, ale které je pro mě to nejvhodnější?Ke kterému mám nejlepší předpoklady? Které mě bude doopravdy bavit? Nemůžu si přece vybrat to, které se ke mně vůbec nebude hodit. Stejně tak se nevyberu to, na které nemám nadání. Záleží také na mém srdci, neboť nechci v budoucnu dělat něco, co by mě nebavilo. Ale myslím si, že i tak výběr zůstává široký.

Zkusím se tedy ještě jednou zamyslet. Jaké povolání mě láká nejvíce? Když jsem byla malá, odpověď jsem našla hned: princeznou. Škoda, že se zrovna toto splnit nemůže. A dnes? Možná, že by nebyla špatná práce v novinách či televizi. Být televizní reportérkou nebo novinářkou...to zní krásně. Nebylo by to snad zajímavé? Reportérky i novinářky mají - podle mého názoru - zábavné, často i dobrodružné zaměstnání. Mě by určitě bavilo cestovat po různých místech, poznávat nové lidi, získávat informace a podávat zprávy novinám či televizi. Nezdá se mi to ani náročné, ale samozřejmě je to jen názor nezkušeného.

Co myslíte? Líbí se vám toto povolání? Vím, že nebudete mít všichni stejný názor, vždyť takové rozhodování je osobní záležitostí. Ale mně se toto povolání doopravdy líbí.

Stále si ale pokládám otázky. Vybala jsem si ze všech možných povolání to správné? Chtěla bych opravdu pracovat v mediálním prostředí? Sama si nejsem jistá. Ano, má to mnoho výhod, ale zdaleka jsem se ještě nerozhodla. Vlastně jsem teprve na začátku, nerada bych něco uspěchala.

Vždyť kdo moc pospíchá, skončí poslední...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Babet, 12.01.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Čím chci být?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­